Data przydatności marihuany

Jak z pewnością dobrze wiesz, marihuana nie ma jako takiej daty przydatności, ale nie oznacza to, że dostarczy ci tych samych wrażeń jeśli znajdziesz worek z cannabis sprzed kilku lat. Dzisiaj mamy dla was mały przegląd tego, jak zmienia się struktura chemiczna marihuany wraz z upływem czasu i co możesz zrobić, aby utrzymać zawartość THC na jak najwyższym poziomie.

Każdemu z pewnością zdarzyło się kiedyś zgubienie małego woreczka z marihuaną. I z pewnością nic nie jest w stanie zastąpić tego uczucia, gdy znajdujesz worek po kilku miesiącach – uczucie można porównać do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia! Jedyny problem jaki się pojawia to to, że marihuana wygląda nieco niemrawo – niegdyś żywe, zielone pąki teraz wydają się brązowe i jakby zaniedbane. Oczywiście w głowie od razu pojawia się pytanie: czy można palić marihuanę, która wyleżała się przez kilka(a czasem kilkanaście) miesięcy?

Cannabis to nie jedzenie i nie sprawi, że zachorujesz, jeśli wypalisz je kilka miesięcy od daty zakupu. Cannabis jest dobre tak długo, jak długo nie pojawi się na pąkach pleśń. Palenie spleśniałych pąków może przynieść wiele problemów i z pewnością lepiej ich unikać. Jeśli przechowujesz zakupioną marihuanę prawidłowo, jest ona dobra do spożycia nawet przez kilka lat. Jednak to, czego powinieneś być świadomy – mimo iż pąki wyglądają praktycznie tak samo, znacząco zmienia się chemiczna struktura cannabis, w zależności od tego, jak była ona przechowywana.

Zatem – co się dzieje z marihuaną, jeśli zostanie ona pozostawiona sama sobie?

Pod maską każdego starannie wyselekcjonowanego pąka znajduje się wyrafinowana kolekcja związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Dzięki dostępnej dzisiaj wiedzy, wiemy, że kannabinoidy w cannabis o największym stężeniu to THC, CBD i CBN. Jednak struktura kompozycyjna nie jest jednolita, ponieważ każda odmiana cannabis posiada różną zawartość kannabinoidów. Zmiany chemiczne, które zachodzą podczas uprawy cannabis zachodzą nawet po zebraniu roślin – zależnie od różnych czynników zewnętrznych.

Kannabinoidy występujące w przyrodzie reagują na obecność światła, tlenu, ciepła. Jeśli jako przykład weźmiemy na przykład THC, zaczyna ono swoje życie jako THCA, związek niepsychoaktywny, który musi zostać zdekarboksylowany, aby ktokolwiek mógł dzięki niemu osiągnąć tzw. haj. Poprzez zastosowanie ciepła, z THCA zostaje usunięta grupa karboksylowa, a nowa substancja – THC, reaguje w naszym ciele zupełnie inaczej niż THCA.

Ekspozycja THCA lub THC na atmosferę lub światło UV przez pewien czas sprawia, że w marihuanie następują dalsze zmiany. Oba związki przekształcają się odpowiednio w CBNA i CBN. Im dłużej cannabis pozostaje samo sobie, tym wyższe jest stężenie tych związków. Chociaż CBN nie jest szkodliwe dla naszego organizmu, działa ono inaczej, i nie zawsze jest tym, czego potrzebujesz lub czego się spodziewasz.

Traktuj starą marihuanę z ostrożnością.

CBN lub kannabidiol nie powodują haju per se, więc jeśli liczysz na super efekty po odnalezionym po kilku latach worku z marihuaną – nie jest to możliwe. To, w czym CBN jest dobre, to to, że działa ono jako silny środek uspokajający, który koi mięśnie i pomaga ci zasnąć. Tak więc, stara marihuana nie sprawi, że poczujesz się jak na haju, ale z pewnością może ci pomóc przespać spokojnie całą noc.

W zależności od tego, jak długo marihuana leżała w szufladzie, pąki mogły się mocno wysuszyć i być niedobre do palenia. Doświadczenie palenia w takim przypadku może być naprawdę nieprzyjemne.

Kluczem do zachowania wysokiej jakości marihuany jest odpowiednie jej przechowywanie.

Jeśli chcesz zapobiec wysuszeniu marihuany i zachować jak najwyższą jakość zioła, najlepiej abyś zainwestował w odpowiednie pojemniki do przechowywania. Wybierając odpowiednie pojemniki ograniczające narażenie zioła na tlen, światło UV i ciepło, można dramatycznie spowolnić degradację THC do CBN. Twoja marihuana pozostanie świeża dłużej i nie będziesz musiał się denerwować czy spieszyć, aby spożyć wszystko za jednym razem.

Ważne jest, aby pamiętać, że czas w którym cannabis zachowuje swoją integralność, nie został jeszcze gruntownie przetestowany – dlatego należy zawsze dokładnie wizualnie sprawdzić pąki, zwłaszcza jeśli były one przechowywane przez dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.