Kobiety w przemyśle cannabis

Nasza kultura opiera się bardzo mocno na stereotypach i dotyczy to również przemysłu cannabis. Marihuana kojarzy się z facetami, raperami, muzykami reggae… ale prawda jest taka, że w świecie legalnej marihuany to kobiety przejmują kontrolę nad rynkiem.

Według badań Marijuana Business Daily, 36 procent menedżerów w branży cannabis to kobiety – jest to oszałamiająca liczba w porównaniu do jakiejkolwiek innej branży. Tylko 14,6 procent amerykańskich branż posiada kobiety, które pełnią role kierownicze.

Raporty informują, że organizacja non-profit, Women Grow, pracuje nad zwiększeniem liczby kobiet w grupie roboczej zajmującej się cannabis oraz inspirowaniem i wzmacnianiem pozycji kobiety, które są zainteresowane branżą cannabis. Może być to jedną z przyczyn tak dużej obecności kobiet wśród pracowników. Reprezentacja ta pozwala na przedstawienie nowego, unikalnego punktu widzenia.

Wysoka liczba kobiet w tej branży może również wynikać z faktu, że kobiety spożywają więcej marihuany niż kiedykolwiek wcześniej.

Według badań konsumentów, 53 procent kobiet obecnie stosuje cannabis – w porównaniu do zaledwie 42 procent mężczyzn.

Jest wiele powodów, dla których kobiety wchodzą w świat cannabis. One nie tylko same palą marihuaną, ale także odpowiadają za swoje dzieci, które potrzebują cannabis w leczeniu napadów padaczkowych oraz innych dolegliwości. Matki, które nie śniłyby nawet o tym, stały się prawdziwymi wojownikami w świecie cannabis zaraz po tym, jak zobaczyły jakim mocnym lekarstwem jest marihuana.

Krótko mówiąc, kobiety są motorem napędowym świata cannabis i już teraz pomagają w znaczący sposób zmienić to, jak branża jest obsługiwana.
W przyszłości z pewnością możemy spodziewać się zwiększenia tej liczby jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.