Pacjenci Przestają Stosować Benzodiazepiny

„Znacząca” liczba pacjentów zaprzestała stosować benzodiazepiny po rozpoczęciu używania medycznej marihuany.

Nowe badanie donosi, że prawie połowa pacjentów używających marihuany w leczeniu swoich schorzeń przestała przyjmować przepisane benzodiazepiny.

„W grupie 146 pacjentów, u których rozpoczęto terapię medyczną konopiami indyjskimi, 45,2% pacjentów z powodzeniem przerwało dotychczasową terapię benzodiazepinami” – piszą autorzy badania. „Ta obserwacja zasługuje na dalsze badanie zagrożeń i korzyści terapeutycznego stosowania konopi indyjskich oraz ich roli w związku z używaniem benzodiazepin”.

Podczas gdy wiele badań poświęcono zrozumieniu, w jaki sposób medyczna marihuana może potencjalnie zastąpić opioidy u pacjentów, którzy borykają się z przewlekłym bólem i innymi dolegliwościami, nowe badanie sugeruje pacjentów, którzy przyjmują Valium, Xanax i inne popularne środki uspokajające na schorzenia neurologiczne (takie jak lęk, bezsenność i napady padaczkowe) mogą przynieść ulgę dzięki marihuanie. Odkrycia zostały opublikowane w zeszłym miesiącu w czasopiśmie Cannabis and Cannabinoid Research.

Naukowcy z Kanady przeprowadzili retrospektywną analizę danych zebranych od grupy pacjentów, którzy zostali skierowani do Canabo Medical Clinic w celu uzyskania medycznej marihuany w celu leczenia różnych schorzeń. Zidentyfikowali 146 pacjentów, którzy zgłaszali regularne przyjmowanie benzodiazepin na początku terapii konopiami indyjskimi.

Według ich ustaleń 44 pacjentów (30 procent) zaprzestało przyjmowania benzodiazepin podczas pierwszej wizyty kontrolnej. Kolejnych 21 zaprzestało leczenia benzodiazepinami podczas drugiej wizyty kontrolnej, a jeszcze jedna osoba zgłosiła, że ​​zrobiła to podczas trzeciej wizyty. W sumie 66 pacjentów, czyli 45 procent badanej próbki, przestało przyjmować benzodiazepiny po rozpoczęciu medycznej kuracji marihuaną.

„Pacjenci, u których rozpoczęto terapię medyczną konopiami indyjskimi wykazywali znaczące wskaźniki przerwania leczenia benzodiazepinami po pierwszej wizycie kontrolnej u lekarza przepisującego konopie indyjskie, a następnie nadal wykazywali znaczące wskaźniki przerwania leczenia” – stwierdza badanie. „Przerwanie leczenia nie było związane z żadną mierzoną cechą demograficzną. Pacjenci zgłaszali również zmniejszenie codziennego cierpienia z powodu ich stanu (stanów) zdrowotnych po przepisaniu kannabinoidów ”.

Wydaje się, że ilość zawartości CBD i THC nie odgrywała roli w tym, kto przerywał przyjmowanie środków uspokajających.

Projekt badania ograniczył jednak możliwości autorów do spekulacji na temat mechanizmów podkreślających ich wyniki. Ponadto, ponieważ nie mieli dostępu do informacji o tym, jakie odmiany marihuany stosowali pacjenci lub jak ją spożywali; autorzy ostrzegają, że ich wyników nie można uogólnić na to, co jest obecnie dostępne na legalnych rynkach komercyjnych.

„Wyniki badania są zachęcające, a praca ta zbiega się z rosnącym zainteresowaniem opinii publicznej szybko rozwijającym się kanadyjskim rynkiem cannabis” – powiedział główny autor Chad Purcell w oświadczeniu. „Radzimy społeczeństwu zachować ostrożność. Wyniki nie sugerują, że konopie indyjskie powinny być stosowane jako alternatywa dla konwencjonalnych terapii. Naszym celem jest inspirowanie innych do pogłębiania obecnego zrozumienia konopi, ponieważ zbieramy silniejsze dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa, które doprowadzą do odpowiedzialnej polityki i zalecanych praktyk stosowania. ”

Badanie jest również okazją do zwrócenia większej uwagi na potencjalne ryzyko związane z benzodiazepinami, powiedział Purcell PsyPost. „Byłem zainteresowany tym projektem, ponieważ stanowił okazję do zajęcia się kwestią benzodiazepin i konopi indyjskich, które stają się coraz bardziej istotne społecznie. Benzodiazepiny mogą być skuteczne w leczeniu wielu schorzeń, ale w przeciwieństwie do opioidów wydaje się, że społeczna świadomość zagrożeń związanych z tymi powszechnie stosowanymi lekami na receptę jest niewielka. ”

Według Centers for Disease Control and Prevention, liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem benzodiazepin wzrosła o 830% w latach 1999-2017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.