Inteligentni ludzie palą więcej marihuany

Badanie przeprowadzone przez British Medical Journal wykazało, że osoby z wyższym IQ w dzieciństwie, mogą częściej korzystać z pochodnych cannabis w wieku 30 lat. Naukowcy testowali IQ około 8.000 mężczyzn i kobiet, czterokrotnie, w wieku od 5 do 30 lat i stwierdzili, że im większa jest wartość intelektualna, tym bardziej prawdopodobne jest, że osoby te w przyszłości palić będą marihuanę.

Brytyjskie badanie kohortowe zmierzało do zbadania trwałego stosowania narkotyków i jego związku z czynnikami społeczno – ekonomicznymi i edukacyjnymi. Ostatecznie stwierdzono, że IQ wydaje się mieć nierozerwalny związek ze stosowaniem cannabis, nawet bardziej niż pojawienie się zaburzeń umysłowych, pozycji społecznej czy dochodów rodzinnych.

Wyniki IQ uczestników pobrano w wieku 5 i 10 lat; a potem znowu w wieku 16 i 30. Okazuje się, że kobiety z wysokimi wartościami IQ były dwa razy bardziej podatne na stosowanie cannabis niż te o niskich wartościach IQ. Mężczyźni z wysokimi wynikami IQ również mieli 50 procent większe szanse na stosowanie cannabis w wieku 30 lat.

Mimo, że większość badań sugeruje, że wyższe IQ u dzieci lub nastolatków związane jest ze zdrowym stylem życia u dorosłych, inne badania powiązały wyższe wyniki IQ w dzieciństwie z nadmiernym spożyciem alkoholu i uzależnieniem od alkoholu w wieku dorosłym.

Naukowcy nie wiedzą dokładnie, dlaczego wysokie IQ jest związane ze stosowaniem cannabis, ale autorzy uważają, że ludzie o wysokiej inteligencji są „otwarci na doświadczenia” i „chętnie próbują nowości”.

Uważają także, że osoby wysoce inteligentne mogą być również podatne na zaburzenia lękowe i/lub mogą nie pasować do otoczenia, co może powodować chęć ucieczki lub złagodzenie tych napięć poprzez stosowanie cannabis później w wieku dorosłym.

Stosowanie cannabis może być również popularne wśród osób z wysokim poziomem inteligencji, ponieważ roślina sama w sobie nie jest szkodliwa i może być postrzegana jako sposób na poprawę niektórych procesów umysłowych. Autorzy uważają także, że nuda, którą doświadcza wiele utalentowanych dzieci, może być kolejnym powodem, który może prowadzić do wykorzystania marihuany.

James White, główny autor badania, był nieco oszołomiony wynikami, mówiąc:

„Jest to przeciwne do tego co myśleliśmy, naprawdę nie oczekiwaliśmy takich wyników.”

Autorzy zaczęli od założenia, że osoby o niższym IQ są bardziej podatne na narkotyki jako sposób radzenia sobie ze środowiskiem lub problemami społeczno – ekonomicznymi. Ale po zakończeniu badań, White powiedział: „Wyniki zdecydowanie wykluczają założone przez nas argumenty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.