Świeżość Artykułów Spożywczych Z Marihuaną

Produkty spożywcze są już nieodłączną częścią życia wielu użytkowników marihuany, a ostatnio, z powodu pandemii nowego koronawirusa wiele osób rezygnuje całkowicie z palenia i stawia na produkty spożywcze z powodu problemów zdrowotnych.

Podobnie jak ryż, makaron i papier toaletowy, być może zastanawiasz się nad zaopatrzeniem się w wystarczającą ilość produktów spożywczych, aby przetrwać okres izolacji, ale w przeciwieństwie do tych pierwszych, produkty spożywcze łatwo się psują. Być może nawet zastanawiasz się – jak długo artykuły spożywcze pozostają świeże?

Czy produkty spożywcze z marihuaną mają podobny okres przydatności do spożycia jak zwykłe produkty spożywcze?

Według Scotta Rieflera, Chief Science Officer w SōRSE Technology, odpowiedź brzmi: tak. „Jeśli kannabinoid zostanie wprowadzony do produktu…nie spodziewalibyśmy się, że zmieni on okres przydatności do spożycia samej platformy spożywczej”. Oznacza to na przykład, że tabliczka czekolady zawierająca cannabis, powinna zachować świeżość na tak długo, jak normalna tabliczka czekolady.

Tak jak we wszystkim, przyda nam się tutaj po prostu zdrowy rozsądek – sprawdź datę przydatności do spożycia znajdującą się na opakowaniu, i pamiętaj, że żywność z każdego sklepu spożywczego zawierająca konserwanty przetrwa dłużej niż ta, która ich nie zawiera.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą kupić hurtowe ilość produktów z marihuaną.
„Większość artykułów spożywczych z marihuaną ma bardzo dobry okres przydatności do spożycia”, powiedział Riefler. „Jeśli gromadzisz zapasy, sugerujemy, aby w przypadku każdej platformy spożywczej nie kupować więcej produktów niż ilość na sześć miesięcy.”

Ale co z osobami, które lubią eksperymentować w kuchni i postanowią przygotować własne produkty z marihuaną?

„Po pierwsze, weź pod uwagę zwykły odpowiednik tego, co zamierzasz przygotować; pomyśl o tym jak normalnie go przechowujesz oraz ile czasu zajmuje ci jego konsumpcja oraz spożycie. Zawartość kannabinoidów nie wpływa na trwałość samego jedzenia – powiedział Riefler.

Czy produkty spożywcze z czasem tracą swoją moc?

Jak szybko zmienia się moc w produktach spożywczych z marihuaną? Riefler wyjaśnia: „Moc THC z czasem ulega bardzo powolnej degradacji. Data przydatności do spożycia odnosi się do platformy spożywczej, a nie do kannabinoidu. Jeśli mówimy o przedziale czasowym od trzech do sześciu miesięcy, moc powinna pozostać taka sama, chyba że będzie przechowywana dłużej… w przypadku produktów spożywczych, THC zachowuje swoją skuteczność do sześciu miesięcy ”.

Zapytany, czy wszystkie kannabinoidy zachowują się tak samo, Riefler powiedział: „CBD jest bardzo stabilnym kannabinoidem. W przeciwieństwie do niego, THC z czasem ulega stopniowej degradacji. ”

Ale co z różnicami między różnymi rodzajami artykułów spożywczych?

„To, co może przyczynić się do degradacji, to tlen. W materiale o stałej postaci, takim jak guma czy pastylka do ssania, dostępność tlenu we wnętrzu jest znacznie mniejsza niż w butelce z napojem,” powiedział Riefler. „To, co może również przyspieszyć utratę siły działania, to bardzo kwaśne środowisko”.

Sprawdź etykietę także pod kątem innych ważnych informacji

Po upływie terminu ważności etykieta na produkcie jadalnym i dowolnym produkcie z konopi indyjskich zawiera mnóstwo innych ważnych informacji, które konsumenci powinni sprawdzić, w tym wytyczne dotyczące ilości dawek i przechowywania, wartości odżywczej oraz numeru partii na wypadek, gdyby produkt nie spełniał odpowiednich norm.

Podsumowując, artykuły spożywcze mogą mieć długi okres trwałości, a zdrowy rozsądek jest najlepszym narzędziem w podejmowaniu decyzji, czy coś przekracza bezpieczny czas konsumpcji. Zastanów się, jak często możesz kupować marihuanę, i kupuj większe ilości marihuany po uprzednim sprawdzeniu etykiety, terminu przydatności oraz zwracaj uwagę na ich właściwe przechowywanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.