Grecja Wśród Liderów Konsumpcji Marihuany

Grecja jest wśród liderów Europy w zakresie konsumpcji marihuany.

Niedawna analiza wskazuje, że stolica Grecji znajduje się w pierwszej piątce miast Europejskich, w których pali się najwięcej marihuany.

Naukowiec z Uniwersytetu w Atenach powiedział mediom, że wskaźniki palenia konopi indyjskich w stolicy Grecji należą do najwyższych w Unii Europejskiej. Nikos Thomaidis, profesor chemii analitycznej, przytacza dane zebrane z próbek ścieków. Władze greckie przekazują te dane Europejskiemu Centrum Monitorowania Narkotyków.
Według prof. Thomaidisa Ateny zajmują 5. lub 6. miejsce pod względem rozpowszechnienia używania konopi indyjskich. Odpowiada to 10% całej populacji Attyki będących aktywnymi użytkownikami.

Palenie marihuany jest szczególnie popularne w Europie Południowej, niektórych miastach Holandii, a także Paryżu i Londynie.

Analiza ścieków pozwala naukowcom wywnioskować jeszcze więcej szczegółów na temat spożycia konopi indyjskich. Zatem zimą rośnie, a latem spada. Wyraźne zmiany nastąpiły także w związku z pandemią koronowirusa.
Obecność kannabinoidów w wodzie ściekowej spadła w okresie od marca do września 2020 r. Podobną tendencję zaobserwowano w innych miastach europejskich i przypisano to zakłóceniom w handlu spowodowanymi wprowadzeniem środków izolacji. Z dostępnych próbek wynika, że od października 2020 r. wskaźniki spożycia marihuany w Atenach zaczęły rosnąć.

Podobnie jak większość krajów europejskich, Grecja nie zalegalizowała jeszcze rekreacyjnego używania konopi indyjskich, ale dla policji ściganie indywidualnych konsumentów ma niski priorytet. Władze obniżyły również klasę leku z substancji klasy A do klasy B.

Poza tym ustawa z 2017 roku zalegalizowała lecznicze zastosowanie tej rośliny i jej aktywnych składników. Początkowo zakazano produkcji marihuany leczniczej, jednak po roku zniesiono to ograniczenie. W Grecji istnieje również dynamicznie rozwijający się przemysł olejów CBD, a sklepy z CBD są wszechobecne w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.