Usuwanie Liści Wachlarzowych z Uprawy Marihuany

Kiedy usuwać liście wachlarzowe z uprawy marihuany?

Liście wachlarzowe to typowo palczaste liście u roślin konopi indyjskich. Są to większe liście wystające z rośliny. I chociaż większość hodowców o tym nie wie, są najważniejszym organem rośliny.

1. Jakie funkcje pełnią liście wachlarzowe?

Wszystkie liście konopi indyjskich są niezbędne w procesie fotosyntezy, a ze względu na wielkość liści wachlarzowatych jest ich jeszcze więcej. Liście pochłaniają światło w celu fotosyntezy, umożliwiając im wykonywanie procesów niezbędnych do dalszego wzrostu i rozwoju. Mają także pory, które otwierają się i zamykają (zwane aparatami szparkowymi), co pozwala im „oddychać”. Rośliny pobierają CO2 i wypuszczają tlen w ciągu dnia (pod wpływem światła) w procesie fotosyntezy. Pobierają tlen i wydalają CO2 w nocy (w ciemności), w procesie oddychania komórkowego. Dlatego liście są najważniejszym organem roślin marihuany.

2. Części liści wachlarzowych.

Liście wachlarzowe to typowe liścia marihuany z palcami. Składają się z ogonków liściowych, powierzchni brzusznej, powierzchni grzbietowej i wierzchołka. Każda z tych części współpracuje, aby absorbować światło, przeprowadzać fotosyntezę i oddychać, wymieniając CO2 i tlen z otoczeniem, co pozwala na namnażanie się komórek i wzrost.

• Ogonek

Ogonek liściowy to krótka łodyga, która łączy liście z gałęzią. To nie tylko je łączy, ale także umożliwia transport między nimi energii, informacji i pożywienia.

• Powierzchnia brzuszna

Powierzchnia brzuszna to górna strona liścia (łącznie z liśćmi wachlarzowymi). Jest to obszar, na którym roślina może absorbować światło. Niezwykle ważne jest, aby roślina miała zdrowe liście. Jeśli zauważysz, że żółkną lub brązowieją, jest to znak, że coś jest nie tak i może to mieć wpływ na tempo wzrostu Twojej rośliny.

• Powierzchnia grzbietowa

Powierzchnia grzbietowa to dolna strona liścia, na której rośliny mogą magazynować niewielkie ilości wody. Woda ta jest wykorzystywana przez rośliny, aby uniknąć zmniejszenia plonów podczas uprawy w gorącym klimacie.

• Wierzchołek

Taką nazwę nadano czubkom wszelkiego rodzaju liści, nie tylko liści wachlarzowych konopi. Na przykład liścienie (młode liście) mają 1 wierzchołek, podczas gdy liście wachlarzowe mogą mieć 5 lub więcej wierzchołków.

3. Czy liście wachlarzowe zawierają kannabinoidy?

Zielona materia (taka jak liście i gałęzie) zwykle zawiera tylko około 0,3% THC i 0,7% CBD. Używa się ich do produkcji haszyszu, masła konopnego lub innego rodzaju koncentratów, gdy są pokryte włoskami. Jeśli Twoje liście nie są oszronione, nie będzie zbyt wielu kannabinoidów, które możesz wyekstrahować. Pamiętaj, że aby uzyskać haj, potrzebujesz około 100 mg THC, aby uzyskać go z liści bez dużej ilości włosków, potrzebujesz około 300 g liści wiatrakowych.

4. Kiedy usuwać liście wachlarzowe?

Chociaż nie zaleca się usuwania liści, może być ich zbyt wiele zarówno w fazie wegetatywnej, jak i kwitnienia, a jeśli roślinę pokrywa zbyt dużo liści, światło nie będzie w stanie dotrzeć głęboko, blokując wchłanianie go, a także blokując przepływ powietrza, co pomaga zapobiegać pleśni i insektom. Z tego powodu, jeśli Twoja roślina jest zbyt krzaczasta i uważasz, że ma to na nią zły wpływ, zaleca się powolne usuwanie około 20% liści wachlarzowych, aby umożliwić lepszy przepływ powietrza i absorpcję światła w dolnej części rośliny .

• Usuwanie liści wachlarzowych w fazie wegetatywnej.

W zależności od nasion marihuany, które uprawiasz, zaleca się poczekać, aż rośliny urosną około 30 cm, zanim odetniesz liście (tzw. defoliacja). Dzieje się tak dlatego, że liście to miejsce, w którym rośliny pochłaniają światło, które daje im energię do wzrostu, dlatego nie należy hamować wzrostu w pierwszych tygodniach. To, ile czasu zajmie Twojej roślinie osiągnięcie 30 cm, będzie zależeć od tego, czy jest to odmiana z dominacją Sativy, czy Indica.

• Usuwanie liści wachlarzowych w fazie kwitnienia.

Nie zaleca się usuwania liści w fazie kwitnienia, chyba że wiesz, co robisz, ponieważ zdecydowanie nie chcesz stresować rośliny podczas kwitnienia. Zawsze możesz usunąć tu i ówdzie kilka liści wachlarzowych, ale pamiętaj o tym, że jeśli usuniesz ich za dużo, roślina nie będzie w stanie przeprowadzić fotosyntezy tak skutecznie jak wcześniej i może to spowodować zahamowanie wzrostu, co wpłynie na rozwój pąków. Odcięcie ponad 50% liści wachlarzowych z pewnością zestresuje twoją roślinę, więc dla bezpieczeństwa usuń maksymalnie 20-25% liści.

5. Jak usuwać liście wachlarzowe?

Kiedy już zidentyfikujesz liście, które chcesz usunąć, upewnij się, że masz dobre nożyczki do przycinania. Powinny być ostre i wygodne w trzymaniu. Zdecydowanie nie potrzebujesz dużych nożyc ani niczego wymyślnego, wszelkie tanie nożyczki do przycinania mogą wykonać to zadanie. Usuwanie liści jest dość proste, nie wymaga dużego wysiłku, jednak zaleca się ostrożność i unikanie obcinania gałęzi. Zawsze staraj się także wykonywać cięcia pod kątem 45 stopni jak najbliżej łodygi, w ten sposób utrzymasz wszystko w porządku i ułatwisz gojenie.

Bardziej doświadczeni hodowcy przycinają rośliny, ściskając liście i odcinając je nożyczkami do paznokci, ale jeśli jesteś początkujący, może to być ryzykowne, ponieważ możesz uszkodzić gałęzie, a tego nie chcesz. W razie wątpliwości skorzystaj ze specjalnych nożyczek do przycinania roślin!

6. Zastosowanie liści wachlarzowych.

Jeśli wyhodujesz odmianę, która nie wytwarza wielu włosków na liściach, nadal możesz je wykorzystać. A co z zastosowaniem liści wachlarzowych? Jak zapewne wiesz, liście i ogonki konopi zawierają dużą ilość błonnika i można je stosować w pożywnych sokach, sałatkach, a nawet podawać je zwierzętom, aby wspomóc trawienie. Tylko pamiętaj, aby je oczyścić przed spożyciem!Liście wiatrakowe wykorzystuje się także do produkcji cannagars, gdzie wykorzystuje się je jako bibułkę lub można je wykorzystać do parzenia herbaty.

Podsumowanie

Liście wachlarzowe marihuany mogą mieć różne zastosowania, w zależności od celu, jaki chcesz z nimi zrobić i dostępnej ilości. Do odurzenia niekoniecznie trzeba używać liści, pamiętaj, że nie tylko gałęzie, ale także liście konopi zawierają mnóstwo błonnika, który można wykorzystać jako suplement diety, można je także kompostować lub wykorzystać do produkcji cannagars. W zależności od tego, jak oszronione są liście, możesz je w pełni wykorzystać, przygotowując wodny haszysz, kalafonię, produkty spożywcze, oleje lub dowolny inny napar, który lubisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.