W Arizonie trwają przygotowania nowej inicjatywy wyborczej dotyczącej marihuany na rok 2018

palenie-nasiona-marihuany-marihuana-nasiona-uprawa-marihuana-cbd-thc-fakty-o-thc-fakty-ocbd-co-jest-prawda-o-marihuanie

Adwokaci z Arizony już przygotowali nową inicjatywę, która znajdzie się na wyborach w cyklu wyborczym 2018r.

Nowa inicjatywa dotycząca medycznej marihuany skupia się głównie na rozszerzeniu listy stanów chorobowych kwalifikujących się do leczenia za pomocą konopi, ale także dąży do poprawy przechowywania wykupionej marihuany, a w niektórych przypadkach pozwala pacjentom na własną uprawę.

Obecne przepisy dotyczące marihuany w Arizonie dopuszczają chorych na raka, jaskrę, HIV/AIDS, zespół stresu pourazowego, chorobę Crohna i kilka innych warunków, w tym na „ciężki i przewlekły ból”, na ubieganie się o receptę na medyczną marihuanę od lekarza. Nowa inicjatywa doda do tej listy kilka stanów chorobowych, takich jak bezsenność i zespół Tourette’a.

„Nowa inicjatywa doda 20 nowych stanów chorobowych do istniejącej już listy. Zmieni wielkość opłaty ze 150 dolarów do 10 dolarów. Zmieni się także to, że pacjenci spoza stanu, w którym znajduje się ambulatorium będą mogli zakupić marihuanę,” powiedział prezes kampanii Timothy Cronin.

Inicjatorzy wierzą, że zebranie 150.624 podpisów pod wnioskiem nie będzie trudne.

Rozszerzenie aktualnych przepisów Arizony dotyczących marihuany będzie ogromnym sukcesem, ponieważ umożliwi to bezpieczniejszą alternatywę dla obecnych leków na receptę. Medyczna marihuana jest legalna w stanie Arizona, ale wiele osób uważa, że niektóre przepisy powstały, aby celowo hamować do niej dostęp, czyli na przykład wysokie opłaty dotyczące otrzymania karty medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.