Główne Korzyści Medyczne Marihuany

Główne korzyści medyczne stosowania marihuany.

Jakie są korzyści zdrowotne marihuany?

Wielu z nas spożywa konopie indyjskie w celach rekreacyjnych, ale popularność rośliny zaczęła się od zastosowań leczniczych. Marihuana działa na układ endokannabinoidowy organizmu, który wpływa na homeostazę. Homeostaza odnosi się do sposobu, w jaki organizm reguluje się w celu optymalnego funkcjonowania i obejmuje wszystko, od tętna po temperaturę i nastrój. Zobacz, jak wpływ marihuany na te ważne układy może zapewnić Ci korzyści zdrowotne!

Niektóre z głównych korzyści zdrowotnych konopi

Chociaż marihuana ma praktycznie nieograniczoną liczbę korzyści zdrowotnych, niektóre z nich są bardziej poparte zarówno nauką, jak i anegdotycznymi doświadczeniami. Oto niektóre z głównych medycznych zalet stosowania marihuany.

Reguluje insulinę i cukier we krwi

Jednym z głównych efektów marihuany jest wpływ na układy zależne od krwi, w tym na ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi. Konopie indyjskie są ściśle powiązane ze stabilizacją poziomu cukru we krwi, obniżaniem ciśnienia krwi i poprawą krążenia krwi w celu bardziej efektywnego zarządzania energią. Wpływ konopi pomaga regulować insulinę, która jest hormonem regulującym poziom cukru we krwi. Z tego powodu może pomóc użytkownikom konopi schudnąć, a także regulować, a nawet zapobiegać cukrzycy typu II.

Pomaga leczyć zaburzenia psychiczne

Prawdopodobnie już wiesz, że marihuana ma działanie psychoaktywne, ale czy wiesz, że te efekty są często korzystne? Innym efektem marihuany jest to, że może pomóc w leczeniu wielu zaburzeń psychicznych. W przypadku depresji związki endokannabinoidowe pomagają ustabilizować nastrój i złagodzić objawy depresyjne. Odpowiednie dawki konopi indyjskich mogą złagodzić niepokój, chociaż dawkę tę należy monitorować, ponieważ konopie indyjskie mogą również wywoływać niepokój u niektórych osób. W przypadku osób z zespołem stresu pourazowego konopie indyjskie mogą kontrolować reakcję walki lub ucieczki, zmniejszając doświadczanie retrospekcji oraz innych, podobnych objawów. Konopie indyjskie mogą pomóc w promowaniu koncentracji u osób z ADHD/ADD, poprawiając koncentrację i zdolności poznawcze u osób dotkniętych chorobą. Wreszcie, konopie indyjskie są obiecujące w leczeniu autyzmu, ponieważ konopie indyjskie mogą uspokoić użytkowników i obniżyć częstotliwość gwałtownych wahań nastroju często związanych z zaburzeniem.

Poprawa procesu regeneracji

Kolejną ogromną zaletą marihuany jest to, że może ona poprawić gojenie, niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne skaleczenia i zadrapania, czy też poważniejszą naprawę ran. Kannabidiol (CBD) zawarty w konopiach indyjskich pomaga w leczeniu złamanych kości i przyspiesza proces regeneracji, w szczególności. CBD pomaga również ogólnie wzmocnić kości podczas procesu gojenia, zmniejszając prawdopodobieństwo ponownego złamania w przyszłości.

Zmniejsza przewlekły ból

Konopie indyjskie są dobrze znane ze swojej zdolności do zmniejszania przewlekłego bólu. Konopie w naturalny sposób zakłócają receptory bólu i substancje chemiczne używane do sygnalizacji bólu. Kiedy ktoś z przewlekłym – lub nawet ostrym – bólem spożywa konopie indyjskie, poziom odczuwania bólu przez organizm jest znacznie zmniejszony. Może to pomóc przywrócić jakość życia osób z przewlekłymi zaburzeniami bólowymi, umożliwiając im wykonywanie czynności i ruchów, które w przeciwnym razie nie byłyby możliwe ze względu na poziom bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.