Marihuana Leczy Depresję

Wiele osób doświadcza depresji i często leczy ją lekami przeciwdepresyjnymi na receptę, aby złagodzić stres. Jednak wraz ze wzrostem liczby leków przeciwdepresyjnych i związanych z tym obaw związanych z uzależnieniem i odstawieniem, wielu zaczęło szukać innych opcji. Chociaż terapia pozostaje najlepszym sposobem leczenia depresji, zaangażowanie czasu i pieniędzy może utrudnić niektórym tego rodzaju leczenie.

Na szczęście wykazano, że marihuana łagodzi depresję (niezależnie od tego, jak ciężką) i może to zrobić szybko i niedrogo. Ale zanim do tego przejdziemy, przyjrzyjmy się, czym naprawdę jest depresja i dlaczego tak ważne jest, aby osoby, które na nią cierpią, otrzymały pomoc, której potrzebują.

Czym jest depresja?

Depresja jest wyniszczającym stanem, który może siać spustoszenie w osobie i otaczających ją ludziach. Osoby cierpiące na tę chorobę, charakteryzujące się uporczywym lub powtarzającym się uczuciem smutku i bezradności, mogą mieć trudności z pracą, kontaktami z bliskimi, a nawet dbaniem o siebie; powszechne są również tendencje samobójcze.

Dzieci, których rodzice cierpią na depresję są szczególnie podatne na skutki choroby i często dorastając mają trudności z podejmowaniem decyzji, mają zwiększony dyskomfort w sytuacjach społecznych oraz mają predyspozycje do lęków i depresji w przyszłości. Niestety zmiany hormonalne, stres w domu i trudności w utrzymywaniu przyjaźni sprawiają, że matki małych dzieci są szczególnie podatne na depresję; kobiety powyżej 30 roku życia są ponad dwukrotnie bardziej narażone na depresję niż mężczyźni.

Objawy depresji

Chociaż objawy depresji są dość typowe zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet (uczucie smutku i bezradności, problemy ze snem, drażliwość i agresja), znaki ostrzegawcze mogą się nieznacznie różnić. Na przykład kobiety są bardziej skłonne do odtworzenia epizodu depresyjnego lub zdarzenia, podczas gdy mężczyźni są bardziej skłonni do samoleczenia alkoholem lub seksem. Mężczyźni częściej stają się agresywni i obwiniają, podczas gdy kobiety częściej czują się winne z powodu swojego stanu i powodowanego przez niego stresu.

Leczenie depresji wzrosło o 400 procent od 1988 roku. Chociaż istnieje wiele spekulacji na temat przyczyny tego wzrostu, pozostaje pewne, że ludzie szukają ulgi. I chociaż wykazano, że leki przeciwdepresyjne na receptę są skutecznym sposobem leczenia depresji, tak naprawdę wydają się działać tylko u osób z ciężką depresją (osoby z łagodną lub umiarkowaną depresją nie wykazały poprawy w porównaniu z placebo). Innymi słowy, tysiące oósb może nadużywać leków tylko dlatego, że desperacko szukają ulgi w swoich objawach.

Konopie indyjskie i depresja

Wykazano, że konopie indyjskie łagodzą objawy depresji poprzez stymulację układu endokannabinoidowego i zwiększają neurogenezę, podobnie jak wiele leków przeciwdepresyjnych, ale bez wymaganego codziennego stosowania. Konopie indyjskie mają również łagodniejsze skutki uboczne w porównaniu z wieloma popularnymi antydepresantami (w tym ból fizyczny, problemy ze snem, zmęczenie i dysfunkcje seksualne; nie wspominając o potencjalnych wadach wrodzonych, jeśli są przyjmowane w czasie ciąży).

Dopóki odmiana jest prawidłowa, a dawka dokładna, marihuana może być bardzo skuteczną metodą leczenia stresu, depresji i lęku, pozwalając osobie skupić się na sytuacji obiektywnie lub oferując spokój umysłu na tyle, by na chwilę o niej zapomnieć . Innymi słowy, Bob Marley miał rację; „Kiedy palisz zioło, odkrywasz sam siebie”. Może to być niezwykle korzystne dla osób cierpiących na depresję i może być stosowane gdy nie masz czasu, tak samo, jak antydepresant. Co najważniejsze, objawy odstawienia są stosunkowo niewielkie i obejmują drażliwość, problemy z koncentracją oraz trudności z jedzeniem i snem.

Ostatnie badania wskazują również, że konopie indyjskie mogą być skutecznym sposobem leczenia lęku wywołanego traumą. Jedno z takich badań, opublikowane w Journal of Psychopharmacology, wykazało, że CBD (niepsychoaktywny, ale niezwykle regenerujący kannabinoid) może pomóc w wygaszeniu wyuczonych reakcji strachu. Osoby cierpiące na zespół stresu pourazowego są zatem doskonałymi kandydatami do terapii z wykorzystaniem CBD.

Rola konopi w zdrowiu psychicznym

Chociaż pojawiły się pewne kontrowersje wokół roli marihuany w zdrowiu psychicznym (z powodu pozornie spójnej korelacji między nimi), jest mało prawdopodobne, że sama marihuana przyczynia się do choroby. W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na liczbę osób używających konopi indyjskich (z których wielu nie ma depresji) w porównaniu z liczbą osób, które cierpią na depresję (z których wielu nie używa marihuany), wydaje się bardziej prawdopodobne, że ci, którzy cierpią na depresję lub lęk, robią to w celu samoleczenia. Same konopie nie wydają się przyczyniać do przewlekłej depresji.

W obecnej sytuacji po prostu nie ma wystarczających badań, aby stwierdzić, że marihuana definitywnie łagodzi depresję. W zależności od odmiany i dawki, wpływ marihuany na choroby psychiczne jest w dużej mierze zmienny. Ale to nie znaczy, że marihuana nie powinna być używana w leczeniu depresji lub zespołu stresu pourazowego, jeśli dana osoba to woli. W podobny sposób zachęca się osobę do „rozglądania się” za idealnym antydepresantem, tak samo powinno się jej pozwolić na wybór marihuany. Ponieważ czasami chmura dymu naprawdę może przynieść jasność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.