Legalizacja Medycznej Marihuany Może Zmniejszyć Przestępczość

Nowe badanie opublikowane w tym tygodniu przez czasopismo PLOS ONE wykazało, że legalizacja medycznej marihuany nie prowadzi do wzrostu przestępczości, ale do jej zmniejszenia; oprócz tego legalizacja MM może zmniejszyć liczbę zabójstw i napadów.

Do badania, naukowcy z University of Texas wykorzystali dane z Uniform Crime Report FBI, badając wskaźniki przestępczości w całym kraju przez okres 16 lat. Następnie „przeanalizowali związek między stanowym MML [prawami dotyczącymi medycznej marihuany] a stanowymi wskaźnikami przestępczości dla wszystkich przestępstw zebranych przez FBI”.

Zdaniem naukowców: „Wyniki nie wskazywały na zaostrzenie przestęp przez MML. Wręcz przeciwnie, stanowe MML zostały skorelowane ze zmniejszeniem wskaźników zabójstw i napadów, bez uwzględnienia innych współzmiennych.”

Stwierdzono, że;

„Te odkrycia są sprzeczne z argumentami sugerującymi, że legalizacja marihuany do celów medycznych stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego w zakresie narażenia na brutalne przestępstwa i przestępstwa przeciwko mieniu”.

Naukowcy wysuwają hipotezę, że możliwe zmniejszenie przestępczości może wynikać z zastępowania alkoholu marihuaną.

Naukowcy twierdzą, że wyniki „są zgodne z najnowszymi dowodami i są zgodne z istniejącym od dawna poglądem, że legalizacja marihuany może prowadzić do zmniejszenia spożycia alkoholu przez osoby zastępujące alkohol marihuaną. Biorąc pod uwagę związek między alkoholem a brutalną przestępczością, może się okazać, że zastąpienie alkoholu marihuaną prowadzi do niewielkiego zmniejszenia liczby brutalnych przestępstw, które można wykryć na szczeblu państwowym”.

Bardzo ciekawe odkrycia, co o nich sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.