Zachowanie aromatu cannabis

TOP wskazówki w zachowaniu aromatu cannabis.

• Unikaj zbyt dużego kontaktu z trichomami.

Ta wskazówka dotyczy wszystkich etapów uprawy cannabis; od procesu uprawy i przycinania do suszenia i utwardzania. Jeśli ciągle będziesz dotykał liści i pąków rośliny podczas jej wzrostu, utracisz wiele włosów już podczas tego procesu. Twoje palce z pewnością będą świetnie pachnieć, ale tylko dlatego, że zniszczysz trichomy chroniące terpeny.

• Płukanie.

Zanim zaczniesz zbierać plony, musisz odpowiednio spłukać rośliny, aby usunąć nadmiar składników odżywczych, które nagromadziły się podczas procesu uprawy.
Spowoduje to wygładzenie dymu, który wydzielać się będzie równomiernie, a smak poprawi się znacząco. Proces płukania ocenić można poprzez kolor popiołu. Jasnoszary lub biały popiół jest wskazówką dobrego i dokładnego płukania, czarny – niekoniecznie.

• Przycinanie.

Kiedy marihuana jest gotowa do zbioru, musisz wybrać czy zamierzasz przycinać ją na sucho czy mokro. Przycinanie na mokro oznacza, że przycinasz rośliny bezpośrednio po zbiorach i wieszasz je do góry nogami w celu wysuszenia. Przycinanie na sucho polega na zawieszeniu całej rośliny w suszarni a następnie przycinanie jej, kiedy będzie już kompletnie sucha.

Jeśli chcesz zachować jak najwięcej terpenów, zdecydowanie polecamy metodę przycinania na mokro. W ten sposób zaoszczędzisz najwięcej trichomów. Przy przycinaniu na sucho istnieje duża szansa na stratę włosków, ponieważ w taki sposób mają one o wiele większą tendencję do wypadania.

• Suszenie.

Ten krok jest absolutnie kluczowy, jeśli chodzi o uzyskanie naprawdę dobrej jakości naszych pąków. Po przycięciu konopi musisz ją wysuszyć, aby pozbyć się wilgoci z pąków. Zapobiegnie to nie tylko problemom związanym z pleśnią, ale także sprawi, że będziesz mógł się cieszyć wyjątkowym smakiem i aromatem.

Długość procesu zależy od warunków suszenia. Większość hodowców suszy marihuanę 3 – 7 dni, a niektórzy nawet 14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.