Codzienna praktyka (oprócz palenia marihuany), która pomoże ci osiągnąć szczęście

Jedną z naszych tajemnic dorosłości jest: Co robisz na co dzień liczy się bardziej niż to, co robisz raz na jakiś czas.

Ćwiczenia – Mam znajomą, który myśli, że ćwiczy regularnie, ponieważ chodzi co parę tygodni na siłownię na dwie godziny. Nic bardziej mylnego!

Posiadanie wystarczającej ilości czasu na czytanie – Kiedyś myślałem, „Kocham czytać, to moja ulubiona rzecz do robienia w wolnym czasie. Oczywiście przeznaczam czas na czytanie!” Ale kiedy naprawdę przyjrzałem się mojemu grafikowi, zdałem sobie sprawę, że muszę zacząć poświęcać więcej czasu na czytanie, ponieważ każdego dnia czytałem coraz mniej.

W swojej fascynującej książce, House Lust, Daniel McGinn stwierdza, że badacze rynku używają terminu maksymalnego wykorzystania opisując fakt, że ludzie często kupują coś aby spełnić potrzebę do której rzadko dochodzi. Na przykład, możesz rozglądać się za domem, lub stołem w jadalni, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić całą rodzinę, gdy nadejdzie twój kolej by zorganizować świąteczną kolację, chociaż posiadasz czteroosobową rodzinę, której rozmiar jest kilkukrotnie mniejszy od ilości osób, która zbiera się na święta.

Według tych samych zasad, zauważyłem, że przy podejmowaniu decyzji, zazwyczaj poświęcam zbyt wiele czasu na myślenie o tym co robię raz na jakiś czas, a za mało na to co robię na co dzień.
Na przykład, noszę buty do biegania 29 dni w miesiącu, ale posiadam 3 pary eleganckich butów i tylko jedną parę butów do biegania.

Jakie to ma znaczenie w kontekście szczęścia? Jesteśmy najbardziej szczęśliwi, gdy nasze decyzje w jak największym stopniu odpowiadają naszej naturze i naszym wartościom.

Gdybym kupił serwetki koktajlowe, ale nigdy nie wydawał przyjęć koktajlowych, nie byłbym zadowolony z mojego zakupu. Jeśli mówię sobie, że jem dużo owoców i warzyw, ale w rzeczywistości jem dużo pizzy i frytek, nie wspieram mojego stanu zdrowia. Jeśli twierdzę, że kocham jeździć na nartach, ale w rzeczywistości uwielbiam zostawać w domu i czytać to nie będę zadowolony z wakacji.

Bycie sobą może być trudne, a zwłaszcza dowiedzenie się, co naprawdę sprawia ci radość.

Jeśli jednak udawać będziesz kogoś innego niż jesteś, z pewnością podejmować będziesz wybory, które nie będą cię uszczęśliwiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.