Czy Delta-8 THC Jest Bezpieczne?

Produkty Delta-8 THC zyskały na popularności w zeszłym roku, zwłaszcza w stanach, które nie zalegalizowały jeszcze używania konopi przez osoby dorosłe.

Status prawny delta-8 nadal ewoluuje, ale konsumenci powinni zadać pytanie przed rozważeniem legalności delta-8: Czy konsumpcja delta-8-THC jest bezpieczna?

Prawie wszystkie produkty delta-8 THC są sprzedawane poza licencjonowanymi przez państwo instytucjami. W tej nieuregulowanej przestrzeni nie ma żadnych zasad, które uniemożliwiałyby wytwarzanie i sprzedaż potencjalnie toksycznych produktów. To pilna i konsekwentna obawa, którą słyszeliśmy od organów regulacyjnych, techników laboratoryjnych, lekarzy i innych ekspertów.

Co to jest delta-8?

Raport wydany 2 czerwca przez Amerykańską Radę Cannabis, grupę handlową reprezentującą licencjonowane przez państwo firmy konopne i zwolenników legalizacji, opisał boom nieuregulowanej sprzedaży THC delta-8 jako „szybko rozwijający się kryzys”. Brak testów. Bez nadzoru. Nie wiadomo, co jest w tych produktach. Sprzedaż produktów delta-8 THC stanowi zagrożenie konkurencyjne dla licencjonowanych i regulowanych producentów i sprzedawców konopi indyjskich, ponieważ producenci delta-8 nie muszą przestrzegać kosztownych norm kontroli jakości i bezpieczeństwa nałożonych na licencjonowane firmy. Ale to nie znaczy, że zagrożenia dla zdrowia publicznego wyrażane przez licencjonowane firmy nie są bezpodstawne.

Chociaż wysiłki na rzecz legalizacji i regulacji konopi „powinny obejmować delta-8 THC”, raport Rady Cannabis stwierdza, „fakt, że jest ona sprzedawana poza rynkiem regulowanym bez nadzoru ani testów i jest łatwo dostępna dla dzieci, jest alarmujący, i stwarza zagrożenie dla zdrowia publicznego”.

Dlaczego warto być ostrożnym?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń, kupowanie produktu bez rzeczywistego delta-8, czy też osiąganie haju, który jest znacznie silniejszy niż oczekiwano, warto się nad tym dokładnie zastanowić.

Ryzyko związane z zakupem nielicencjonowanego produktu delta-8 THC może wahać się od prostego oszustwa do hospitalizacji i śmierci. Ryzyko związane z zakupem nielicencjonowanego produktu delta-8 THC może obejmować proste oszustwa związane z potencją, hospitalizację i śmierć – przynajmniej w przypadku produktów do wapowania.

I uwierz, to wcale nie jest przesada. W 2019 roku ponad 2700 użytkowników e-papierosów z THC zachorowało po inhalacji oleju witaminy E używanego jako zagęszczacz oleju w nielicencjonowanych wkładach z nielegalnego rynku. Co najmniej 68 osób zmarło po zarażeniu się VAPI lub EVALI, śmiertelną chorobą płuc spowodowaną wdychaniem odparowanego oleju witaminy E.

Dlatego naukowcy, hodowcy, technicy laboratoryjni, inni eksperci, a nawet niektórzy sprzedawcy, wszyscy powiedzą ci to samo: uważaj na to, co kupujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.