Czy cannabis zwiększa kreatywność? Badania sugerują, że to zależy od dawki i osobowości

marihuana-kreatywnosc-rekreacyjna-marihuana-medyczna-marihuana-marihuana-marihuana

Użytkownicy marihuany twierdzą często, że zwiększa ona kreatywność. Ale jak jest naprawdę?

Okazuje się, że faktycznie, THC może stymulować kreatywność, jednak efekt ten zależy od kilku istniejących już czynników, takich jak na przykład naturalny poziom kreatywności oraz wielkość dawki.

Kilka lat temu przyjaciel, który stosował marihuanę codziennie, aby poradzić sobie z bezsennością powiedział mi, że mimo iż marihuana pomaga mu zasnąć i utrzymać spokojny sen to czuje, że nie myśli już tak twórczo jak dawniej. „To już nie to samo,” narzekał. Kiedy po raz pierwszy zaczął palić to czuł inspirację do komponowania muzyki, pisania tekstów i rysowania; a teraz czuje się po prostu rozczarowany.

Czy marihuana wpłynęła negatywnie na kreatywność mojego przyjaciela? Z drugiej strony, od dawna sugeruje się, że marihuana promuje kreatywne myślenie. Badania, począwszy od 1970 roku, pokazują, że regularni użytkownicy marihuany posiadają więcej oryginalnych myśli podczas stosowania marihuany, a ostatnie badania wskazują również, że 50% osób stosujących marihuanę doświadcza pozytywnego efektu wzrostu kreatywności.

Jednak jak okazuje się z późniejszych analiz, regularne stosowanie odmian konopi o wysokiej zawartości THC może zmniejszać umiejętność twórczego myślenia, ale konkretne efekty cannabis mogą również zależeć od twojej osobowości.

Biorąc pod uwagę, że nie ma powszechnie uzgodnionej definicji kreatywności, trudnym może być skuteczne zbadanie tego aspektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.