Po przyznaniu się żony do stosowania marihuany, Gubernator Utah obiecuje dążyć do legalizacji medycznej marihuany

nasiona-konopi-i-luskane0-nasiona-konopi-nasiona-marihuany

Kilka godzin po przyznaniu się żony Gubernatora do posiadania ponad dwóch kilogramów narkotyków, które zostały znalezione w ich domu, demokratyczny kandydat na gubernatora Utah, zaproponował wniosek o legalizację marihuany.

Mike Weinholtz powiedział podczas konferencji prasowej, że obecne przepisy dają lekarzom niewielki wybór – muszą oni przepisywać silne środki przeciwbólowe posiadające ryzyko uzależniania. Marihuana zmniejsza ból, który doświadcza jego żona i powoduje, że może ona normalnie funkcjonować – jeździć z synem na rowerze, sadzić tulipany.

„Co byś zrobił, gdyby osoba, którą kochasz najbardziej na świecie miała do czynienia z taką decyzją?” Powiedział. „Czy zgłosiłbyś ją na policję? Czy domagałbyś się zaprzestania stosowania marihuany i kazał żyć z bólem, który nie pozwala zasnąć w nocy?”

Donna Weinholtz, lat 61, powiedziała, że marihuana była najlepszym sposobem na leczenie zapalenia stawów i stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa, które nie pozwalały jej czasem nawet przez kilka tygodni wstać z łóżka.

„Ja, podobnie jak wielu mieszkańców Utah, podjęłam świadomą i celową decyzję o stosowaniu marihuany, wiedząc doskonale, że jest to niezgodne z prawem,” powiedziała. „Wierzę, że prawo się zmieni.”

Konserwatywne Utah, ma bardzo ograniczone prawo dotyczące marihuany, pozwalające na stosowanie jej, a właściwie ekstraktu nieposiadającego właściwości psychoaktywnych tylko osobom cierpiącym na bardzo ciężką odmianę padaczki.

Donna Weinholtz przyznała się do posiadania marihuany jak i posiadania akcesoriów narkotyków. Zgodziła się na karę więzienia, 1 roku w zawieszeniu oraz zapłacenia 3.800 dolarów grzywny. Wyrok w zawieszeniu oznacza również, że musi ona usunąć substancje ze swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.