Po przyznaniu się żony do stosowania marihuany, Gubernator Utah obiecuje dążyć do legalizacji medycznej marihuany

Po przyznaniu się żony do stosowania marihuany, Gubernator Utah obiecuje dążyć do legalizacji medycznej marihuany, CannApteka.pl

Kilka godzin po przyznaniu się żony Gubernatora do posiadania ponad dwóch kilogramów narkotyków, które zostały znalezione w ich domu, demokratyczny kandydat na gubernatora Utah, zaproponował wniosek o legalizację marihuany.

Mike Weinholtz powiedział podczas konferencji prasowej, że obecne przepisy dają lekarzom niewielki wybór – muszą oni przepisywać silne środki przeciwbólowe posiadające ryzyko uzależniania. Marihuana zmniejsza ból, który doświadcza jego żona i powoduje, że może ona normalnie funkcjonować – jeździć z synem na rowerze, sadzić tulipany.

„Co byś zrobił, gdyby osoba, którą kochasz najbardziej na świecie miała do czynienia z taką decyzją?” Powiedział. „Czy zgłosiłbyś ją na policję? Czy domagałbyś się zaprzestania stosowania marihuany i kazał żyć z bólem, który nie pozwala zasnąć w nocy?”

Donna Weinholtz, lat 61, powiedziała, że marihuana była najlepszym sposobem na leczenie zapalenia stawów i stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa, które nie pozwalały jej czasem nawet przez kilka tygodni wstać z łóżka.

„Ja, podobnie jak wielu mieszkańców Utah, podjęłam świadomą i celową decyzję o stosowaniu marihuany, wiedząc doskonale, że jest to niezgodne z prawem,” powiedziała. „Wierzę, że prawo się zmieni.”

Konserwatywne Utah, ma bardzo ograniczone prawo dotyczące marihuany, pozwalające na stosowanie jej, a właściwie ekstraktu nieposiadającego właściwości psychoaktywnych tylko osobom cierpiącym na bardzo ciężką odmianę padaczki.

Donna Weinholtz przyznała się do posiadania marihuany jak i posiadania akcesoriów narkotyków. Zgodziła się na karę więzienia, 1 roku w zawieszeniu oraz zapłacenia 3.800 dolarów grzywny. Wyrok w zawieszeniu oznacza również, że musi ona usunąć substancje ze swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.