Co Jeśli Zachoruję na Raka?

Rak to choroba, która dotyka ponad 14 milionów ludzi w samych Stanach Zjednoczonych i często okazuje się chorobą śmiertelną.

Chociaż istnieje wiele typów choroby, opcje leczenia są często podobne. Niestety, skutki uboczne leczenia raka są często powodem do szukania alternatywnych metod terapii.

Badania pokazują, że cannabis może leczyć raka. Dodatkowo, dzięki olejowi CBD można doświadczyć efektów gojenia bez uczucia haju.

Co to jest rak? Tłumacząc najprościej, dzieje się to wtedy, gdy twoje komórki rosną w nieprawidłowy sposób. Choroba znana jest również jako „nowotwór” i obejmuje ponad sto różnych typów. Objawy różnią się w zależności od rodzaju raka, podobnie jak sposób leczenia. Skuteczność leczenia raka różni się również w zależności od wielu czynników decydujących, a niektóre rodzaje nowotworów są bardziej śmiertelne niż inne.

Przeprowadzono wiele dyskusji na temat wszystkich rzekomych przyczyn powodowania różnych rodzajów raka, ale dobrze wiadomo, że nie wszystkie z tych przyczyn są uzasadnione lub udowodnione. Na przykład, istnieje spory szum dotyczący substancji słodzących jako czynnika zwiększającego ryzyko wystąpienia raka. Jednakże teoria ta nie została udowodniona. Istnieje również twierdzenie, że telefony komórkowe powodują raka, chociaż żadne badania na to nie wskazują. Inne nieudowodnione przyczyny raka to między innymi woda butelkowana (BPA), plomby dentystyczne, dezodoranty i antyperspiranty, fluor i inne produkty gospodarstwa domowego.

Istnieją również inne przyczyny, które zostały dowiedzione za pomocą badań medycznych. Obejmują one narażenie na promieniowanie (np. w przypadku promieniowania rentgenowskiego) ale zazwyczaj przytrafia się to jedynie w przypadku naprawdę dużego narażenia. Jedzenie zbyt dużej ilości mięsa również zwiększa szanse na raka (jelita grubego), a konserwanty zawarte w mięsie (azotyny) również powodują raka. Kolejne przyczyny raka (raka płuc) to palenie oraz wdychanie zanieczyszczeń powietrza.

Istnieje ponad sto różnych typów choroby, co uniemożliwia skuteczne leczenie ich wszystkich. Istnieje kilka rodzajów raka, które są bardziej powszechne niż reszta, w tym rak piersi, płuc, skóry, rak okrężnicy, białaczka (rak krwi) i rak gruczołu krokowego.

Mimo, że istnieje wiele rodzajów raka, ważnym jest rozpoznanie objawów ostrzegawczych. Problem polega na tym, że wiele z objawów raka podobnych jest do objawów dolegliwości takich jak grypa lub zakażenie.

W każdym razie, objawy które powinny nas zaniepokoić:
• zmiany skórne (plamy, rak skóry),
• nagły kaszel, zwłaszcza jeśli zawiera krew (rak płuc),
• zmiany w piersiach (grudki, bóle, rak piersi),
• wzdęcia, zwłaszcza w połączeniu ze zmęczeniem, bólem pleców, utratą masy ciała (rak jajnika),
• problemy z oddawaniem moczu – mężczyźni (rak gruczołu krokowego),
• obrzęk węzłów chłonnych (chłoniak lub białaczka),
• krwawe stolce lub mocz (rak okrężnicy, nerek lub pęcherza moczowego),
• zmiany w jądrze, takie jak guzki (rak jądra),
• problemy z połykaniem (rak gardła, rak przełyku),
• nietypowe krwawienie z pochwy (rak szyjki macicy, pochwy),
• problemy z jamą ustną (rak jamy ustnej),
• utrata wagi (rak płuca, przełyku, trzustki, żołądka),
• gorączka (białaczka, chłoniak),
• zgaga, niestrawność (rak żołądka),
• ciągłe, niewytłumaczalne zmęczenie (białaczka, rak żołądka).

Zabiegi takie jak chemioterapia są powszechnie stosowane w leczeniu różnych form raka. Chemioterapia polega na niszczeniu szkodliwych komórek rakowych poprzez stosowanie leków i często łączy się to leczenie z radioterapią, chirurgią lub terapią biologiczną. Kłopot z chemioterapią jest taki, że szkodliwe są jej działania niepożądane. Praktycznie zawsze występują takie działania niepożądane jak zmęczenie, problemy trawienne, utrata masy ciała, wypadanie włosów, brak apetytu, nudności.

Większość ludzi wie, że medyczna marihuana niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Ale czy może być także stosowana w leczeniu raka? Ze względu na nieskuteczność konwencjonalnych metod leczenia, nic dziwnego, że wiele ludzi rozważa potencjalne korzyści medycznej marihuany i inne sposoby leczenia.

Najlepszą rzeczą dotyczącą marihuany jest to, że nie posiada ona niebezpiecznych skutków ubocznych, które posiada zalecane leczenie farmakologiczne. Marihuana nie obniża tak drastycznie jakości życia pacjenta jak chemioterapia i inne leki, a niektóre badania oraz dowody wskazują, że cannabis może być równie skuteczne (jeśli nie skuteczniejsze) niż konwencjonalne leczenie.

Chociaż nie jest całkowicie zaakceptowana jako legalna opcja w naszej kulturze, istnieją pewne badania, które wykazały niesamowite korzyści ze stosowania medycznej marihuany w leczeniu raka. Wiele badań wykazało bardzo obiecujące wyniki.

Na przykład, badanie z lutego 2015 roku wykazało, że użytkownicy korzystający z marihuany mają o 45% niższy współczynnik raka pęcherza moczowego niż osoby nie korzystające z marihuany. Badanie to obserwowało mężczyzn w wieku 45 – 69 lat, przez 11 lat.

Inne badanie przedkliniczne przeprowadzone przez NCI (National Cancer Institute) wykazało, że marihuana posiada działanie przeciwnowotworowe. Badanie to wskazuje, że rozwój komórek i naczyń krwionośnych, których potrzebuje nowotwór jest blokowany, a nawet szkodliwe komórki są zabijane. Oczywiście było to badanie przedkliniczne przeprowadzone tylko na szczurach i myszach, ale z pewnością jest bardzo obiecujące i pokazuje jak teoretycznie medyczna marihuana może wpływać na ludzi cierpiących z powodu raka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.