Nowe badanie: Cannabis zwalcza migrenę

Pacjenci cierpiący na migreny mają nowy powód do radości, ponieważ pojawiła się nowa nadzieja na ulgę. Badanie opublikowane w tym miesiącu pokazuje, że marihuana może zmniejszyć występowanie migrenowych bólów głowy u niektórych osób.
Cannabis zmniejszyła liczbę miesięcznych bólów głowy o ponad połowę!

Migreny mogą być całkowicie wyniszczające. Te skrajne bóle głowy objawiają się jako poczucie silnego ciśnienia w jednej części głowy. Czasami dana osoba reaguje wymiotując w odpowiedzi na ból. Brzmi przyjemnie? Nie. Absolutnie nie. Na szczęście badania z Kolorado przynoszą nadzieję cierpiącym pacjentom.

University of Colorado przeprowadziło niedawno badanie, które prześledziło anegdotyczne dowody u 122 pacjentów dorosłych, którzy leczeni byli z powodu bólów migrenowych w dwóch różnych klinikach w Kolorado. Odkryli, że całkowita częstotliwość występowania migren zmniejszyła się z 10.4 do 4.6 przypadków na miesiąc za pomocą medycznej marihuany.

W badaniu stwierdzono pozytywne skutki medycznej marihuany u 48 pacjentów. Ci, którzy doświadczyli pozytywnych wyników stwierdzili, że marihuana zmniejsza ryzyko wystąpienia migreny poprzez regularne jej stosowanie. U 11.6 procent pacjentów stwierdzono, że marihuana zatrzymała całkowicie występowanie migren.

Badanie to potwierdza badanie przeprowadzone w 2007 roku przez Włoski Uniwersytet w Perugii. W tamtym badaniu naukowcy stwierdzili, że pacjenci z migrenami mieli bardzo niski poziom endokannabinoidów w porównaniu z osobami w ich wieku. Endokannabinoidy to związki podobne do substancji zawartych w cannabis, ale produkowane przez nasze własne ciało. To wskazuje, że zaburzenia równowagi w układzie endokannabinoidowym mogą być przyczyną migrenowych bólów głowy.

Jeśli jednak chodzi o doświadczenie jak największej ulgi, to jest jedno zasadnicze pytanie: THC czy CBD?

Jak dotąd badania wykazały, że anandamid (ludzki odpowiednik THC) może być kluczowym związkiem jeśli chodzi o zapobieganie bólom migrenowym. Anandamid wiąże się specyficznie z receptorami CB1 w mózgu. Te receptory komórkowe występują 10 razy częściej niż receptory opioidowe. Co wiąże się także z receptorem CB1? THC.

Dla porównania, CBD w dużym stopniu oddziałuje z enzymami zamiast z receptorem CB1. Oto kilka odmian, których warto spróbować odnośnie bólu głowy:
• Blue Dream (świetnie sprawdza się w ciągu dnia)
• Super Silver Haze (świetnie sprawdza się w ciągu dnia)
• Sour Diesel (świetnie sprawdza się w ciągu dnia)
• Purple Kush (świetnie sprawdza się przed snem)
• Hindu Kush (świetnie sprawdza się przed snem).

Dokładna przyczyna migren jest od lat zagadką dl lekarzy. Na szczęście nowe badania wskazują, że cannabis może pomóc. Badania wskazują, że pacjenci z migreną mają niższe poziomy naturalnych endokannabinoidów w organizmie. THC może zastąpić te związki, gdy twoje ciało cierpi na niedobory. Oznacza to, że marihuana naprawdę może przynieść ulgę ofiarom migren!

Cierpisz, a może znasz kogoś kto cierpi z powodu migren? Czy masz doświadczenie z medyczną marihuaną? Podziel się z nami swoją historią w komentarzach. Czekamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.