Marihuana może poradzić sobie z niektórymi źródłami depresji

Neurolodzy z University of Buffalo’s Research Institute on Addictions stwierdzili, że endokannabinoidy – związki chemiczne w mózgu, które aktywują te same receptory co THC, aktywny związek znajdujący się w marihuanie – mogą być pomocne w leczeniu depresji, która jest rezultatem przewlekłego stresu.

W badaniach przeprowadzonych na szczurach, naukowcy stwierdzili, że przewlekły stres zmniejsza produkcję endokannabinoidów, które wpływają na nasze funkcje poznawcze, emocje, zachowania oraz zostały połączone ze zmniejszaniem odczucia bólu i niepokoju, zwiększaniem apetytu i ogólnego dobrego samopoczucia.
Ciało naturalnie produkuje związki, które są podobne do substancji chemicznych znajdujących się w cannabis. Zmniejszenie wytwarzania związków endokannabinoidowych może być jednym z powodów dla których chroniczny stres jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju depresji.

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że relacja między marihuaną a depresją jest złożona. Niektóre badania sugerują, że regularni i nałogowi palacze marihuany narażeni są na większe ryzyko depresji, chociaż związek przyczynowy pomiędzy stosowaniem konopi a depresją nie został ustalony. W tym celu wymagane jest więcej badań.

• Można w nieskończoność dyskutować czy życie na wsi, czy w mieście jest lepsze. Jednak badania wykazały, że ludzie żyjący w środowisku miejskim mają o 39% większe ryzyko zaburzeń nastroju niż ludzie mieszkający w regionach wiejskich. Naukowcy wyjaśniają tendencję mówiąc, że mieszkańcy miast posiadają większą aktywność w części mózgu, która reguluje stres.

Wyższe poziomy naprężenia mogą prowadzić do zaburzeń psychotycznych. Wskaźniki depresji różnią także w zależności od państwa. Niektóre kraje mają wyższe wskaźniki depresji, tak samo jak narody zamożne bardziej narażone są na depresję niż mieszkańcy krajów o niskich dochodach. Nawet wysokość zamieszkania może odgrywać rolę, ponieważ według badań, ryzyko samobójstwa rośnie wraz z wysokością na której się znajdujemy.

• Zbyt duża liczba dostępnych opcji – czy to krem do twarzy, płatki śniadaniowe lub urządzenia codziennego użytku – może być przytłaczająca. Według psychologów nie jest to problem kupujących, którzy wybierają pierwszą rzecz, która spełnia ich potrzeby. Jednak niektórzy ludzie reagują na przeciążenia wyboru poprzez maksymalizację lub wyczerpujący przegląd możliwości w poszukiwaniu najlepszego wyboru. Badania wskazują, że ten styl radzenia sobie z sytuacją związany jest z perfekcjonizmem oraz depresją.

• Niskie spożycie kwasów tłuszczowych omega – 3 znajdujących się w olejach roślinnych i łososiu może być związane ze zwiększonym ryzykiem depresji. Fińskie badanie z 2004 roku wykazało związek pomiędzy mniejszym spożyciem ryb i depresją u kobiet, ale nie u mężczyzn. Te kwasy tłuszczowe regulują neuroprzekaźniki takie jak serotonina.
W takim przypadku dobrze działają także suplementy oleju rybnego; co najmniej jedno badanie wykazało pomoc w depresji u ludzi cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową.

• Antykoncepcja – jak każdy lek, pigułka ta może mieć skutki uboczne. Doustne środki antykoncepcyjne zawierają syntetyczną wersję progesteronu, który jak pokazują badania może prowadzić do depresji u niektórych kobiet. „Powód jest wciąż nieznany,” mówi Hilda Hutcherson, profesor położnictwa i ginekologii na Columbia University w Nowym Jorku.

„Nie zdarza się to każdemu, ale jeśli dana osoba posiada historię depresji lub jest podatna na depresję, znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia depresji podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych,” mówi doktor Hutcherson.

• Depresja jest skutkiem ubocznym wielu leków. Na przykład Accutane i jego generyczne wersje (izotretynoina) przepisywane są w celu zażegnania ciężkiego trądziku, ale depresja oraz myśli samobójcze stanowią potencjalne skutki uboczne w niektórych przypadkach. Depresja jest możliwym działaniem niepożądanym leków przepisywanych w przypadku zaburzeń lękowych oraz bezsenności, w tym Valium i Xanax; Lopressor, stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi; leki obniżające poziom cholesterolu w tym Lipitor; Premarin przepisywany w leczeniu objawów menopauzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.