Seniorzy i cannabis

• Cannabis jest bardziej bezpieczne niż leki przepisywane na receptę.

Seniorzy codziennie przyjmują leki na receptę, ale skutki uboczne marihuany są zerowe w porównaniu z najczęstszymi lekami farmaceutycznymi. Pamiętaj, że ze względu na przedawkowanie THC nie zmarła ani jedna osoba.

Co więcej, marihuana zawiera silne przeciwutleniacze, które mogą przynieść ulgę w wielu chorobach, z którymi mają do czynienia seniorzy – jak na przykład zapalenie wątroby wywołane wirusowym zapaleniem wątroby typu C, IBS (zespół nadwrażliwości jelita grubego), toczeń i inne ciężkie schorzenia, które wiążą się z uszkodzeniami oksydacyjnymi i zapalnymi.

• Cannabis nie uzależnia.

Seniorzy dorastali w czasach dezinformacji o narkotykach, do tego stopnia, że niektórzy wciąż wierzą, że uzależnią się od marihuany w momencie, gdy z niego korzystają. Ludzie mogą codziennie stosować cannabis i nadal mogą przestać w momencie, kiedy chcą. Co więcej, gwałtowane zaprzestanie stosowania marihuany nie ma takich samych efektów ubocznych jak palenie tytoniu czy picie alkoholu.

• Istnieją różne odmiany cannabis.

Istnieją różne odmiany cannabis, z których każda ma swoje zalety i efekty. Dostać można odmiany, które są przeznaczone dla chronicznego bólu, czy stresu, który utrzymuje cię w stanie ciągłego napięcia zaburzając sen.

• Są na rynku odmiany, które wcale nie powodują haju.

Wielu seniorów przyznaje się do tego, że chce stosować marihuanę, ale nie chce być na haju. Wierzcie lub nie, ale na rynku są liczne odmiany, które oferują połączenie korzyści CBD, terpenów i innych niepsychoaktywnych kannabinoidów, ale bez THC.

• Cannabis nie powoduje uszkodzeń mózgu.

Inną legendą na temat stosowania marihuany jest jej związek z powodowaniem uszkodzeń mózgu. Nie ma jednoznacznych badań, które pokazują, że cannabis może powodować uszkodzenia mózgu, poprzez zabijanie komórek mózgowych. Uważa się, że marihuana pobudza wzrost nowych szlaków nerwowych, tym samym umożliwiając osobom z upośledzoną funkcją mózgu zahamowanie dalszej degeneracji mózgu i wspieranie prawidłowego funkcjonowania go.

• Cannabis może zwiększać apetyt.

Jednym z najgroźniejszych zagrożeń dla zdrowia, na jakie narażeni są starsi obywatele jest utrata apetytu, która przyczynia się do znacznej utraty wagi. Cannabis skutecznie łagodzi nudności i ogólnie pobudza apetyt. Nowe badanie opublikowane w American Journal of Epidemiology wykazało związek między stosowaniem cannabis a masą ciała, pokazując że wskaźniki otyłości są niższe o jedną trzecią u osób, które palą marihuanę co najmniej trzy razy w tygodniu, w porównaniu do osób, które nie stosują marihuany wcale.

Cannabis to naturalne lekarstwo, które posiada nieprawdopodobnie długą listę dolegliwości, które jest w stanie leczyć. W związku z tym seniorzy oraz ich rodziny nie powinni zamykać się na marihuanę, szczególnie gdy wykorzystywana jest ona do celów medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.