Używanie Cannabis Związane ze Zmniejszonym Spożyciem Alkoholu

Badanie: Używanie cannabis związane ze zmniejszonym spożyciem alkoholu wśród osób uzależnionych od alkoholu szukających pomocy.

Według danych opublikowanych w tym tygodniu w czasopiśmie Addiction, używanie konopi wiąże się ze spadkiem ilości spożywanego alkoholu przez osoby poszukujące leczenia odwykowego.

Komentując wyniki badania, zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, powiedział:

„W kilku wcześniejszych badaniach sprawdzano, czy konopie z większym prawdopodobieństwem będą zastępować lub uzupełniać alkohol, i jak dotąd przyniosły one mieszane wyniki. Odkrycia tego badania są ważnym uzupełnieniem tej rosnącej literatury i dostarczają mocnych dowodów na to, że marihuana może działać jako interwencja dla niektórych osób, które chcą zmniejszyć spożycie alkoholu.”

Zespół badaczy związanych z University of Colorado w Boulder i Colorado State University ocenił związek między używaniem konopi indyjskich a spożyciem alkoholu u 96 osób zażywających konopie indyjskich zapisanych do programu leczenia odwykowego.

Naukowcy podali, że w dni, w których uczestnicy spożywali konopie, spożycie przez nich alkoholu znacznie spadło. Tendencja ta była spójna wśród osób, które zażywały duże ilości konopi, a także wśród tych, którzy sporadycznie używali tylko niewielkich ilości konopi.

Naukowcy ustalili:

„W całej próbie osoby piły około 29 procent mniej drinków i były 2,06 razy mniej narażone na epizody nadużywania alkoholu w dniach, w których używano cannabis, w porównaniu z dniami, w których nie używano cannabis. Te wzorce zaobserwowano u mężczyzn, kobiet oraz w grupach rzadko używających konopi indyjskich ”.

Autorzy podsumowali:

„Osoby intensywnie pijące zaangażowane w leczenie mające na celu ograniczenie spożycia alkoholu, które również używają konopi, wydają się zwiększać spożycie konopi indyjskich w dni, w których ograniczają spożycie alkoholu”.

Naukowcy zgłosili wcześniej podobne odkrycia w 2020 r. do Towarzystwo Badawczego ds. Alkoholizmu. Dane ekologiczne z całego stanu wskazują również na spadki sprzedaży alkoholu w jurysdykcjach po wejściu w życie przepisów dotyczących dostępu do marihuany.

Oddzielne dane opublikowane przez naukowców z Harvardu w grudniu donoszą, że wymuszona abstynencja od konopi indyjskich skutkuje zwiększonym spożyciem alkoholu przez młodsze osoby.

Spożycie alkoholu przez uczestników powróciło do poziomu wyjściowego po zakończeniu okresu abstynencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.