Meksyk Zalegalizuje Marihuanę w 2021

Meksyk chce zalegalizować marihuanę w 2021 roku. Co to oznacza dla USA?

Meksyk chce zalegalizować marihuanę w 2021 roku. Zniesienie zakazu stosowania marihuany może pomóc stłumić przemoc narkotykową w tym kraju, a także dać mu przewagę nad Stanami Zjednoczonymi na powstającym globalnym rynku konopi indyjskich

2021 może być rokiem, w którym Meksyk stanie się największym krajem na świecie, który zalegalizuje marihuanę. To dobra wiadomość dla milionów Meksykanów. Legalizacja może pomóc w stłumieniu czarnego rynku oraz otworzyć nowe możliwości dla firm rozpoczynających działalność w kraju i za granicą.

Podczas gdy Meksyk otwiera możliwości w kraju i za granicą, firmy amerykańskie pozostają ograniczone federalnym zakazem.

Jednocześnie meksykańska legalizacja może postawić amerykańskie firmy konopne jeszcze dalej w wyścigu o ekspansję na wschodzący światowy rynek konopi.

Po przełomowej decyzji Sądu Najwyższego z października 2018 r., która uznała zakaz marihuany za niekonstytucyjny, zmiany w meksykańskich przepisach dotyczących marihuany przebiegały w znacznie powolnym i narastającym tempie.

To tempo prawdopodobnie przyspieszy w tym roku. We wtorek Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe przepisy dotyczące legalnego stosowania medycznej marihuany. Nowe przepisy podobno uzgodnił prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador. Ustanawiają przepisy dotyczące badania i uprawy medycznej marihuany. Ustanowili również kontrolę jakości i standardy produkcyjne.

W listopadzie 2020 roku Senat Meksyku zatwierdził dekryminalizację marihuany. Ten środek pozwolił jednostkom na uprawę czterech roślin w domu i posiadanie do 28 gramów (jednej uncji) konopi. Pozwolił również rządowi na licencjonowanie i sprzedaż konopi indyjskich, tworząc jednocześnie ramy prawne.

Środek legalizacyjny został pierwotnie zaplanowany pod głosowanie w grudniu przez Izbę Deputowanych, izbę niższą Kongresu Meksyku, ale Izba poprosiła o przedłużenie tego czasu do kwietnia 2021 roku, a dyskusja na ten temat ma się wznowić już niedługo.

„Zwrócili się do (meksykańskiego) Sądu Najwyższego o przedłużenie, ponieważ obie izby nie mogły dojść do porozumienia i brakowało im czasu na wprowadzenie zmian” – powiedział prezydent López Obrador na grudniowej konferencji prasowej.
„Ale to kwestia formy, a nie treści”. Według lokalnych mediów Sąd Najwyższy Meksyku wyznaczył nowy termin na przyjęcie ustawy na 30 kwietnia 2021 r.

Oczekuje się, że legalizacja marihuany w Meksyku, jeśli rzeczywiście nastąpi to w tym roku, zmieni zasady gry na międzynarodowym rynku konopi.

Meksykańska legalizacja „przyspieszy wysiłki związane z legalizacją w całej Ameryce Łacińskiej i na całym świecie”. – mówi – Jordan Lewis.

„Pod wieloma względami Meksyk jest czymś w rodzaju wodza dla krajów Ameryki Łacińskiej” – powiedział Jordan Lewis, dyrektor generalny Fotmer Life Sciences, międzynarodowego hodowcy i przetwórcy marihuany klasy medycznej i produktów farmaceutycznych z siedzibą w Urugwaju.

„Jeśli Meksyk wdraża program legalizacji, dzieląc tak rozległą granicę ze Stanami Zjednoczonymi, wydaje mi się, że oznacza to koniec pewnej ery” – powiedział. „I myślę, że inne kraje Ameryki Łacińskiej zwrócą na to uwagę. Przyspieszy to akceptację wysiłków legalizacyjnych w całej Ameryce Łacińskiej i na całym świecie ”.

Legalizacja w Meksyku, jeśli i kiedy to nastąpi, zbiegłaby się również z kolejną ewolucją sposobu, w jaki wiele krajów obecnie uważa konopie indyjskie. Na początku grudnia Komisja Narodów Zjednoczonych ds. Środków Odurzających głosowała za usunięciem medycznej marihuany – która jest obecnie według tego samego harmonogramu co heroina – z prawie 60-letniej klasyfikacji jako niebezpieczny narkotyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.