7 powodów, dla których powinieneś kryć się z medyczną marihuaną

Pomimo faktu, że posiadanie marihuany może być legalne w miejscu twojego zamieszkania, i nie zostaniesz ukarany za posiadanie jej, wciąż istnieje kilka powodów, dla których lepiej zachować to w tajemnicy.

1. Nie masz karty medycznej.

Tylko dlatego, że medyczna marihuana może być legalna tam gdzie mieszkasz nie oznacza, że każdy może ją posiadać. Nadal musisz ubiegać się o kartę medyczną oraz receptę od lekarza. Technologia ułatwia cały proces umożliwiając aplikację online.

2. Posiadasz medyczną kartę, ale z innego kraju.

Przed pokazaniem dokumentów musisz upewnić się, że dokumenty są odpowiednie. Musisz poprosić swojego lekarza, aby wypisał ci specjalny dokument lub potwierdzenie upoważniające do korzystania z marihuany w kraju do którego się udajesz (najlepiej też zapoznaj się z prawem panującym w miejscu, do którego podróżujesz).

3. Zapomniałeś, że twoja medyczna karta wygasła.

W większości przypadków karta upoważniająca do stosowania medycznej marihuany ważna jest przez okres dwunastu miesięcy od daty złożenia recepty. Po upłynięciu tego czasu, musisz ją odnowić.

4. Nie chcesz, aby dzieci się dowiedziały.

Zachowywanie marihuany z dala od osób, które nie ukończyły 21 roku życia jest ważnym aspektem w całym przedsięwzięciu związanym z legalizacją.

5. Nad marihuaną wciąż ciąży piętno.

Mimo, że istnieje wiele osób, które nie przejmują się tym co myślą czy mówią o nich inni, powinieneś zachować ostrożność i upewnić się, że nikt nie zorientuje się jaką substancję przyjmujesz.

6. Ktoś może cię okraść.

Nigdy nie wiadomo, kto może mieć chrapkę na twoją marihuanę. Tylko dlatego, że kupiłeś ją legalnie nie oznacza, że możesz obnosić się nią na prawo i lewo.

7. Prawo dotyczące medycznej marihuany na danym obszarze może ulec zmianie.

Prawo dotyczące medycznej marihuany w ostatnich czasach nieustannie się zmienia. Co jest legalne w tym miesiącu, może być nielegalne w przyszłym. Najczęściej zmianie ulega możliwa ilość posiadania marihuany, więc nie zdziw się jeśli dowiesz się o tym w bolesny i kosztowny dla ciebie sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.