Przesadzanie roślin cannabis

Niektórzy hodowcy początkowo zasiewają nasiona w dużych pojemnikach w celu ominięcia procesu przesadzania. Wadą takiego działania jest to, że korzenie zostają zawieszone w zbyt dużej ilości gleby i mogą nie być zdolne do wchłaniania całej wilgoci. Wilgotność ta może prowadzić do gnicia korzeni. Z tego powodu większość hodowców decyduje się na rozpoczynanie od mniejszych doniczek i stopniowe przesadzanie ich do większych.

Podczas uprawy marihuany w pojemnikach, ograniczeniem numer jeden dla rozwoju roślin jest rozwój ich korzeni. Korzenie muszą się rozwijać, aby roślina mogła rosnąć. Pojemniki określają ilość dostępnej przestrzeni dla wzrostu korzeni, a marihuana wręcz wymaga przesadzania w celu osiągnięcia pełnego potencjału.

Co więcej, kiedy systemy korzeniowe przerastają swoje środowisko i nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby się rozwijać, mogą przekształcić się w tzw. root bound.

Objawy root bound obejmują:

• Słaby wzrost roślin.

• Zahamowanie produkcji kwiatów.

• Przebarwienie łodyg (czerwienienie łodyg).

• Wrażliwość na składniki odżywcze.

• Niedobór składników odżywczych.

Roślina, która cierpi na root bound może również wydawać się wysuszona. Jeśli roślina wymaga podlewania raz lub więcej razy dziennie, może to oznaczać konieczność przesadzania. Rośliny, które nadal rosną mimo powiązanych korzeni, są zagrożone niedoborem wzrostu i chorobami i ostatecznie śmiercią.

Stopniowe przenoszenie roślin z małych pojemników do nieco większych pozwoli na rozwój korzeni, przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu donic. Kiedy rośliny będą gotowe do wejścia w etap kwitnienia, powinny mieć dużo miejsca na końcowy rozkwit korzeni.

Zatem kiedy jest odpowiedni czas na przesadzanie?

Gdy nasiona marihuany tylko wykiełkują, są one gotowe do umieszczenia w pierwszej donicy. W tym momencie hodowca musi zdecydować, w jaki sposób i kiedy zamierza przesadzić rośliny.

Mamy dzisiaj dla was kilka wskazówek na to jak rozpoznać, że rośliny gotowe są na nowe pojemniki:

• Liczba liści: młode rośliny wysiane w małych donicach są gotowe do przesadzenia po wykiełkowaniu 4 – 5 zestawów liści (z wyłączeniem liścienia); może się to różnić oczywiście w zależności od odmiany, ale zwykle w tym momencie korzenie zaczynają przerastać swą pierwszą donicę.

• Rozwój korzeni: podczas sprawdzania perforacji na dnie pojemnika, roślina powinna posiadać zdrowy i widoczny biały system korzeni; wszelkie przebarwienia lub plamy mogą wskazywać, że wystąpił root bound, i powinniśmy je przesadzić w trybie natychmiastowym.

• Etap wegetatywny: wiele osób decyduje się na przesadzenie roślin w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrostu wegetatywnego, zanim roślina przejdzie w fazę kwitnienia; w tym momencie rośliny eksplodują zarówno pod względem wielkości, jak i objętości i wymagają znacznie więcej miejsca na rozwój korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.