Pięć lat po legalizacji Urugwaj mierzy się z problemami

Według lokalnych raportów, Urugwaj boryka się z problemami stosowania cannabis pięć lat po zalegalizowaniu rośliny przez rząd.

Pięć lat po legalizacji cannabis, Urugwaj boryka się z problemami zażywania cannabis. Południowoamerykańskie państwo było pierwszym krajem, który zalegalizował w 2013 roku marihuanę. Jednak legalna sprzedaż cannabis rozpoczęła się w… zeszłym roku. Prawo zezwala zarejestrowanym konsumentom na comiesięczny zakup do 40 gramów (prawie 1,5 uncji) cannabis w aptekach uczestniczących w programie. Ale jak dotąd, tylko 14 z około 1200 aptek zarejestrowało się w programie i tylko w nich można kupić marihuanę.

Jedna z pacjentek, Laura Andrade, powiedziała że musiała jechać autobusem, aby udać się na autobus, aby dotrzeć do jednej z aptek, która sprzedaje cannabis, ale kiedy tam dotarła, w sklepie nie było produktów, a pracownik poprosił ją o przyjście kolejnego dnia.
Niestety, ale Andrade powiedziała, że woli kupić lek u dilera.

„Pracuję, nie mogę tu codziennie przychodzić,” powiedziała. „Dzisiaj będę musiała kupić lek od nielegalnego sprzedawcy. Nie mam wyboru, ten system to bzdura. Jest kompletnie bezużyteczny!”

Zwolennicy mieli nadzieję, że legalizacja pomoże w walce z przemocą w kraju.

Ukierunkowanie legalizacji Urugwaju było po części próbą ograniczenia przemocy i zasięgów gangów narkotykowych. Ale jak dotąd – rankingi zabójstw wzrosły odkąd marihuana stała się legalna. Według ministra spraw wewnętrznych, Eduardo Bonomi, morderstwa z ręki gangów, z których większość dotyczy narkotyków, odpowiedzialne były za 59 procent zabójstw w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku.

Były prezydent, Julio Maria Sanguinetti, który sprzeciwiał się legalizacji cannabis, powiedział w telewizji, że wiedział iż plan nie będzie poprawnie działać.

„Nigdy wcześniej nie było tak wielu handlarzy narkotyków w naszym kraju,” powiedział.

Dyrektor National Drug Council sugeruje cierpliwość.

„Dopiero niedługo minie rok, odkąd substancja jest dostępna w aptekach,” mówi. „Nigdy nie mieliśmy wyeliminowanie czarnego rynku w jak najkrótszym czasie; celem jest robienie tego stopniowo… Wiadomo, że nie stanie się to z dnia na dzień.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.