Osiem lat za posiadanie legalnej marihuany

W Missisipi, mężczyzna otrzymał wyrok ośmiu lat więzienia za posiadanie legalnie zakupionej marihuany.

Prokuratorzy nie byli w stanie udowodnić winy, ale i tak postanowili wydać oskarżenie. Missisipi zajmuje trzecie miejsce na świecie jeśli chodzi o liczbę aresztowań!

Patrick Beadle, 46 – letni ojciec i muzyk, otrzymał ośmioletni wyrok w Mississippi za posiadanie ponad kilograma marihuany, korą kupił legalnie w swoim rodzimym stanie Oregon, gdzie jest pacjentem medycznej marihuany.

Prokuratorzy w Mississippi, gdzie Beadle otrzymał oskarżenie o handel narkotykami przyznali, że nie mają dowodów na to, że mężczyzna faktycznie handluje narkotykami, ale i tak postanowili wydać oskarżenie.

The American Civil Liberties Union (ACLU) zwróciło uwagę na to, że Madison County Sheriff’s Department w Mississippi często wydaje rasistowskie decyzje atakując społeczność czarnych za pomocą blokad drogowych, punktów kontrolnych, bezzasadnych przeszukiwań i patroli, które często prowadzą do procesów sądowych.

Jak już wiemy dzięki ACLU, czarni ludzie są prawie cztery razy bardziej narażeni na aresztowania za posiadanie marihuany niż osoby o białym kolorze skóry.

Mississippi jest jednym z zaledwie czterech stanów (plus Alabama, Południowa Dakota i Luizjana), gdzie posiadanie marihuany może skutkować karami dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.