Ohio Zmienia Limity Ilości Zakupu Medycznej Marihuany

Odpowiadając na zapytania pacjentów oraz przychodni, stan Ohio USA zmienia limity zakupów medycznej marihuany, łagodząc w końcu swoje wcześniej ustanowione surowe przepisy dotyczące zakupów marihuany po tym, jak pacjenci skarżyli się, że ograniczenia uniemożliwiają im kupowanie potrzebnego im leku, kiedy go potrzebują.

Obecnie pacjenci będą ograniczeni do „90-dniowego zapasu” medycznej marihuany, zgodnie z prawem stanu Ohio.

Zasady, które ograniczają dostęp pacjentów do zakupu medycznej marihuany zaledwie na kilka dni lub tygodni, zostały zniesione dnia 17 kwietnia 2020 roku. Zmiana została zatwierdzona przez Ohio Board of Pharmacy, które nadzoruje program medycznej marihuany w stanie Buckeye.

„Ten proces ma na celu zapewnienie pacjentom, opiekunom i przychodniom prostszego sposobu obliczania podaży dni, przy jednoczesnym zapewnieniu, że pacjenci nie przekraczają maksymalnego 90-dniowego limitu określonego w nowym prawie,” mówią nowe wytyczne.

Krótko po tym, jak sprzedaż marihuany medycznej w Ohio rozpoczęła się w marcu 2019 r., pacjenci zaczęli zauważać, że dni, w których nie kupowali żadnego produktu, zostały odjęte od ich 90-dniowego limitu. Na przykład, jeśli pacjent dokonał pierwszego zakupu w ciągu 30 dniu od uzyskania recepty, może kupić produkty cannabis na kolejne 60 dni.

Niestety, pojawiło się wiele różnych sytuacji powodujących niejasności. Platforma, która pokazuje liczbę pozostałych dni okazała się być także niedokładna, dodając tylko problemów do całego bałaganu.

Razem, te graniczenia stworzyły sytuację, w której wielu pacjentów MMJ nigdy nie było w stanie kupić sprawiedliwego przydziału medycyny.

„Zgodnie ze starymi limitami zakupów musiałem odbyć kilka podróży do mojego ambulatorium w Cleveland, zamiast być w stanie zaopatrzyć się w większe ilości leku za jednym razem” mówi jeden z pacjentów.
Pacjenci mogą teraz kupić produkt wart 45 dni w dowolnym momencie 45-dniowego okresu. Dni, w których nic nie kupują, nie przenoszą się na następny okres, ale pacjenci też ich nie stracą.

„Mamy nadzieję, że zapewni to większą przejrzystość pacjentom, opiekunom i pracownikom przychodni, jednocześnie podejmując kroki w celu zapewnienia, że ​​pacjenci nie dysponują zapasami przekraczającymi 90 dni, jak przewidziano w zmienionym kodeksie Ohio”, rzecznik zarządu Cameron McNamee, z Cincinnati.com.

Obawy pacjentów z marihuaną dotyczące sposobu i miejsca dostępu do ich leków wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca, gdy w całym kraju rozprzestrzeniła się pandemia nowego koronawirusa z Chib.

Na szczęście, w Ohio marihuanę uważa się za niezbędną do życia na podstawie rozporządzenia gubernatora Mike’a de Wine wydanego 22 marca.

Inne zasady dotyczące MMJ w Ohio również zostały złagodzone, w tym zezwalanie lekarzom na przepisywanie medycznej marihuany przez telefon lub czat wideo oraz obszerniejsze zezwolenia dla aptek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.