Najlepsze Składniki Odżywcze Dla Marihuany

Oto najlepsze składniki odżywcze dla konopi indyjskich zapewniające wysoką wydajność roślin.

W świecie uprawy marihuany jest wiele informacji na temat składników odżywczych. Które odżywki marihuany są najlepsze? Odpowiedź jest złożona, więc zacznijmy od początku.

Podstawy stosowania składników odżywczych w uprawie marihuany

Jeśli będziesz przestrzegać tych podstaw, wyhodujesz wspaniałą roślinę konopi indyjskich:

• Kup wieloetapowy zestaw składników odżywczych do uprawy marihuany,
• Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu produktu.

I to wszystko. Poważnie, jeśli chodzi o składniki odżywcze marihuany, łatwo jest przestać widzieć las ze względu na drzewa. Każdy chce tu pobawić się w naukowca, a wyniki nie zawsze są dobre dla twoich roślin marihuany. Spalanie składnikami odżywczymi est szkodliwe dla wzrostu i może pozostawić nieprzyjemny posmak w pąkach.

Oczywiście jest wiele informacji na temat najlepszych składników odżywczych dla konopi indyjskich. Jeśli zauważysz, że czytanie o składnikach odżywczych to zbyt wiele dla ciebie, może największą przyjemność przyniesie Ci uprawa hydroponiczna.

Co to jest współczynnik NPK?

Jeśli chodzi o pierwiastki, które znajdziesz w nawozach, są trzy główne czynniki: azot (N), fosfor (P) i potas (K). Są to niezbędne składniki odżywcze odpowiedzialne za zdrowy wzrost wszystkich roślin.

Jeśli chodzi o nawozy, stosunek NPK to procent każdego z tych składników odżywczych w płynie lub opakowaniu nawozu. Na przykład, butelka General Hydroponics FloraBloom 0-5-4 zawiera 0% azotu, 5% fosforu i 4% potasu.

Do czego służy NPK?

Azot jest głównym etapem wegetatywnym wzrostu marihuany. Azot jest niezbędnym składnikiem chlorofilu. Bez tego roślina nie może przeprowadzać fotosyntezy i nie będzie mogła rosnąć. Pomaga także w tworzeniu aminokwasów. Te dalej tworzą białka w roślinie.

Rośliny marihuany wykorzystują fosfor do magazynowania energii, rozwoju korzeni i tworzenia kwiatów. Rośliny wykorzystują fosfor w kluczowych procesach metabolicznych, takich jak wzrost korzeni i kwiatów.

Potas przyczynia się do wzrostu i odporności na stres. Umożliwia przenikanie składników odżywczych, wody i węglowodanów przez tkankę rośliny marihuany. Pomaga wykorzystać białka dostarczane przez azot.

Jaki stosunek NPK jest najlepszy do uprawy marihuany?

Rośliny konopi indyjskich mają różne idealne proporcje NPK na różnych etapach wzrostu. Dlatego większość zestawów składników odżywczych zawiera wiele nawozów o różnych proporcjach NPK.

Co to są wtórne składniki odżywcze?

Azot, fosfor i potas to podstawowe składniki odżywcze roślin. Drugorzędnymi składnikami odżywczymi są wapń, magnez i siarka. Są to również niezbędne składniki odżywcze dla roślin konopi indyjskich, ale potrzebują ich w znacznie mniejszych ilościach.

• Wapń pomaga w rozwoju korzeni i syntezie białek.
• Magnez pomaga roślinom zamieniać światło w energię.
• Siarka pomaga roślinom przekształcać aminokwasy w białka.

Zawartość mikroelementów w nawozie powinna być podana gdzieś na opakowaniu lub w instrukcji. Jeśli spojrzysz na tył butelki General Hydroponics BioThrive Grow, zobaczysz, że zawiera ona 0,5% magnezu, 1% siarki i nie zawiera wapnia.

Czym są mikroelementy w uprawie marihuany?

Są to śladowe składniki odżywcze, których potrzebują Twoje rośliny. Mikroelementy zawarte w konopiach indyjskich to żelazo, mangan, miedź, cynk i bor.

• Żelazo pomaga na wiele rzeczy. Należą do nich synteza białek i rozwój chloroplastów. Pomaga także w magazynowaniu energii.
• Mangan jest ważny dla fotosyntezy. Pomaga także roślinom konopi wchłaniać azot.
• Miedź pomaga w fotosyntezie oraz oddychaniu i metabolizmie roślin.
• Cynk pomaga aktywować enzymy, które zwiększają produkcję chlorofilu.
• Bor pomaga roślinie wyhodować stabilne łodygi.

Czym jest spalenie składnikami odżywczymi?

Do spalenia składników odżywczych w konopiach indyjskich dochodzi, gdy jest ich za dużo w fazie wzrostu. Nadmiar składników odżywczych jest trudniejszy do skorygowania niż niedobór.

Pomyśl o tym w ten sposób. Gdybyś poszedł do lokalnej apteki i zażył każdy rodzaj witamin, czy skorzystałbyś z tych wszystkich tabletek? Nie, wydaliłbyś większość witamin, które przyjmowałeś w nadmiarze. Rośliny nie mają nerek, więc wchłaniając ich zbyt dużo, ulegają uszkodzeniu.

Klasycznym błędem nowicjusza jest dostarczanie marihuanie wszystkich składników odżywczych, jakie tylko znajdziesz. Zdecydowanie możesz dać swoim roślinom za dużo. Najlepsze składniki odżywcze dla konopi indyjskich to zrównoważone proporcje składników odżywczych. Mniej znaczy więcej. Rośliny, które są przekarmione, będą miały przesycony ciemnozielony kolor z wyglądającymi na spalone krawędzie. Roślina marihuany próbuje pozbyć się nadmiaru składników odżywczych, więc wypycha go na brzegi liści. Gdy tylko zauważysz pierwsze oznaki nadmiaru składników odżywczych, przepłucz rośliny. Nie możesz wyleczyć zadanych obrażeń, ale możesz zapobiec pojawieniu się kolejnych obrażeń. Przekarmianie roślin konopi indyjskich ich nie zabije, ale zmniejszy plony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.