Czy marihuana skutecznie przeciwdziała rakowi skóry?

W 2008 roku, pewien człowiek wydał film, który ostatecznie zainspirował ten ruch. Ten film to Run From The Cure, dokument Ricka Simpsona, Kanadyjczyka, który uzdrowił się sam z raka skóry za pomocą oleju cannabis. Jego film zainspirował tysiące ludzi, którzy wyciągnęli ręce w stronę marihuany. Ale czy marihuana naprawdę leczy raka skóry?

Historie takie jak historia Ricka Simpsona są czymś niesamowitym. Odkąd opublikował on swoją historię, indywidualnie pomógł tysiącom ludzi z powodzeniem stosować medyczną marihuanę. Jest jednak jeden poważny problem. Żaden z tych sukcesów nie został poparty badaniami naukowymi na dużą skulę u ludzi.

Ze względu na ogólnoświatowe ograniczenia prawne dotyczące marihuany, naukowcy nie mogą skutecznie zbadać potencjału marihuany do walki z rakiem. Powoduje to ogromną lukę w literaturze medycznej.

Z jednej strony istnieje oczywisty anegdotyczny, fotograficzny i filmowy dowód sukcesu marihuany. Z drugiej strony, nie ma możliwości stwierdzenia czy te historie wytrzymałyby testy naukowe, nie ma również wiarygodnych informacji czy marihuana może powodować, że niektóre typy raka się pogarszają. Jest również możliwe, że cannabis działając w przypadku niektórych osób, kompletnie nie sprawdzi się u kolejnych.

W tej chwili naukowcy po prostu nie wiedzą. Jednak w jakim punkcie anegdotyczne dowody przestają być zwykłym sloganem i zaczynają reprezentować solidne studium przypadku?

Mimo, że naukowcy nie dostali pozwolenia na ludzkie próby, wykonano doświadczenia na gryzoniach. Chociaż nie jest to zaskoczenie dla pacjentów takich jak Rick Simpson, te przedkliniczne eksperymenty wykazały, że cannabis może skutecznie zabijać niektóre typy komórek rakowych w laboratorium.

Badania wykazały, że THC skutecznie zmniejsza wielkość raka skóry u myszy. To doprowadziło badaczy do wniosków, że ich wyniki „potwierdzają wartość egzogennych kannabinoidów w leczeniu czerniaka”. Egzogenne kannabinoidy dotyczą zewnętrznego leczenia kannabinoidami takimi jak THC.

Mimo, iż ważne jest, aby pamiętać, że te badania są tylko jednym małym eksperymentem to istnieje bardzo szybko rosnąca grupa badań, która określa skutki marihuany w przypadku pacjentów z rakiem. Niektóre z wczesnych badań sugerują nawet, że cannabis zabija komórki nowotworowe na cztery różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.