Marihuana łagodzi objawy PMS

• Skurcze menstruacyjne

Skurcze są ogromną częścią kobiecych dni. Bolesne skurcze mogą przydarzać się w dniach poprzedzających miesiączkę jak i przez cały okres jej trwania. Skurcze występują, gdy hormony powodują skurcze mięśni w macicy. Skurcze opisać można jako mocne, i przewlekłe bóle w dolnej części brzucha.

Na szczęście, badania przedkliniczne sugerują, że jedna z głównych substancji w marihuanie, tetrahydrokannabinol (THC) działa jako środek zwiotczający mięśnie. Zioło można stosować miejscowo (krem) lub poprzez przezskórne plasterki.

Mimo, że palenie jest dobrą opcją, waporyzowanie jest nieco zdrowsze, a również pomaga przestać koncentrować się na bólu i dyskomforcie. Na rynku pojawiły się również czopki cannabis, które łagodzą skurcze w tym obszarze.

• Bóle

Ból pleców, tkliwość piersi i ogólny ból brzucha są bardzo częste u kobiet na cały świecie. Cannabis jest znane ze swoich silnych umiejętności walki z tymi dolegliwościami.

Zarówno psychoaktywny cannabis, jak i odmiany bogate w kannabidiol (CBD) są popularne w leczeniu różnego rodzaju stanów bólowych, od skurczów mięśni do bólu nowotworowego. Spójrzmy prawdzie w oczy, bóle i ogólnie złe samopoczucie przed i podczas okresu nie mają szans z marihuaną!

• Bóle głowy

Kobiety mogą doświadczać różnych rodzajów bólów głowy podczas PMS i miesiączki, w tym „migreny menstruacyjne”. Dla tych, którzy cierpią na mocne bóle głowy, marihuana może być prawdziwą ulgą.

W badaniu w 2016 roku zbadano skutki inhalowanego cannabis na pacjentów z migreną.
Badanie, opublikowane w Pharmacotherapy, skupiało się na 121 osobach dorosłych i zostało przeprowadzone w latach 2010 – 2014. Choć nie było ono związane z menstruacją migrenową, zioło zmniejszyło liczbę miesięcznych migren z 10.4 do 4.6. Wydaje się to być znaczna różnica!

• Nastrój

Dni prowadzące do okresu mogą być naprawdę trudne. Ten czas znany jest jako faza lutealna, a ciało nieco się zmienia podczas przygotowania do wydzielania specjalnych tkanek w macicy. Te ruchy hormonalne mogą w wielu przypadkach powodować emocjonalne wzloty i upadki.

Wiele osób podczas ciężkich dni sięga po cannabis, aby podnieść się na duchu i poprawić swoje samopoczucie. W badaniach przedklinicznych wykazano, że małe dawki związków pochodnych cannabis mają działanie przeciwdepresyjne. U gryzoni, CBD, które nie powoduje psychoaktywnego „haju” okazało się zapewniać natychmiastową redukcję objawów.

Czujesz się nieswojo? Może nadszedł czas, aby zatrzymać się na chwilę i poczuć zapach pięknego, zielonego kwiatu ;).

• Biegunka

Choć nie jest to najpiękniejszy temat, wiele kobiet z PMS i PMDD doświadcza narastających zaburzeń żołądkowo – jelitowych podczas miesiączki.

Jako środek zwiotczający mięśnie, cannabis łagodzi skurcze mięśni. Roślina jest również silnym środkiem przeciwzapalnym, co może być przydatne u osób z ciężkimi stanami jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.