Jedzenie cannabis jest dobre dla Twojego zdrowia – THCA

THCA lub kwas tetrahydrokannabinolowy, znalazł się w centrum uwagi z dobrych powodów. To jest coś, co nazywamy mocnym kannabinoidem. THCA jest prekursorem THC, nie jest psychoaktywne i znajduje się w surowej roślinie cannabis. THCA przekształca się w THC tylko po podgrzaniu (proces znany jako dekarboksylacja), i wtedy nabiera działania psychotropowego.

THCA wykazało wiele anegdotycznych dowodów na swoją wartość terapeutyczną. Pod wieloma względami bardzo podobne jest do kannabidiolu (CBD) w swoim potencjale leczniczym. Jest silnym środkiem przeciwzapalnym, neuro – protektorem, tłumi nudności, ogranicza wzrost komórek raka, i tak samo jak CBD, THCA pomaga złagodzić spastyczność, problemy trawienne takie jak zapalenie okrężnicy, insomnię i przewlekły ból. Jest również silnym przeciwutleniaczem i wykazano że wspiera układ immunologiczny.

Według CBDScience, „THCA okazało się bardziej efektywne niż THC lub CBD pod kątem regulacji funkcji wspomagających układ endokannabinoidowy, zmniejszając ból wywołany stanem zapalnym.” Niestety, podobnie jak w przypadku cannabis, potrzebujemy więcej badań na temat THCA, aby całkowicie potwierdzić jego wartość terapeutyczną.

Więc gdzie znajdziesz THCA? Najłatwiej kupić i spożyć wraz z surową rośliną. Istnieją na rynku wysokiej jakości producenci, którzy produkują oleje cannabis z THCA, ale najlepiej zjadać liście rośliny, które świetnie pasują do zielonego koktajlu.

Musimy zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną rzecz – wypicie takiego koktajlu nie spowoduje uczucia haju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.