Sativa i Ruderalis, Krótkie Porównanie

Wielu nowych konsumentów cannabis nie wie, że roślina ta przejawia się w trzech podgatunkach: cannabis indica, cannabis sativa oraz cannabis ruderalis. Różnią się one cechami takimi jak morfologia, czas kwitnienia, pochodzenie geograficzne itd.

• Cannabis Sativa

Sativa czuje się jak w domu w strefie umiarkowanej w pobliżu równika, gdzie klimat jest ciepły i gdzie sezon upraw jest długi, na przykład w Tajlandii, Meksyku, Kolumbii. Ze względu na te warunki, sativa jest wysoka i szczupła, rośnie do wysokości 2 – 3 m, posiada długie gałęzie z wąskimi liśćmi, które są w jasnozielonym kolorze. Dojrzenie zajmuje im dużo czasu. Większość odmian potrzebuje średnio 12 tygodni do zakwitnięcia. Haj wywoływany przez ten podgatunek jest mocno psychiczny, podnoszący, wzmacniający kreatywność. Efekty te stosowane są w celu złagodzenia objawów takich jak depresja oraz zmęczenie.

• Cannabis Ruderalis

Ruderalis pochodzi z centralnej Rosji. Jest niewiarygodnie krótka, rośnie do wysokości tylko 50 – 100 cm, i posiada mniej liści i gałęzi w porównaniu do innych gatunków. Produkuje bardzo małą ilość THC, co sprawia że średnio nadaje się do celów rekreacyjnych. Posiada jednak bardzo dużą ilość CBD i może być stosowana do celów leczniczych, chociaż nie jest tak popularna jak inne warianty. Głównym powodem, dla którego cannabis ruderalis jest w ogóle używana, są jej właściwości do autofloweringu. Oznacza to, że rośliny te przechodzą automatycznie z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia wraz z wiekiem, podczas gdy większość odmian zależnych jest od fotoperiodu. Hodowcy wykorzystują tę cechę, aby skrócić czas kwitnienia w innych szczepach, a jednocześnie uczynić je krótszymi i bardziej wytrzymałymi, co sprawia, że doskonale nadają się do uprawy indoor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.