sklep z nasionami konopi, thc

Sativa i ruderalis, krótkie porównanie

Wielu nowych konsumentów cannabis nie wie, że roślina ta przejawia się w trzech podgatunkach: cannabis indica, cannabis sativa oraz cannabis ruderalis. Różnią się one cechami takimi jak morfologia, czas kwitnienia, pochodzenie geograficzne itd.

• Cannabis sativa

Sativa czuje się jak w domu w strefie umiarkowanej w pobliżu równika, gdzie klimat jest ciepły i gdzie sezon upraw jest długi, na przykład w Tajlandii, Meksyku, Kolumbii. Ze względu na te warunki, sativa jest wysoka i szczupła, rośnie do wysokości 2 – 3 m, posiada długie gałęzie z wąskimi liśćmi, które są w jasnozielonym kolorze. Dojrzenie zajmuje im dużo czasu. Większość odmian potrzebuje średnio 12 tygodni do zakwitnięcia. Haj wywoływany przez ten podgatunek jest mocno psychiczny, podnoszący, wzmacniający kreatywność. Efekty te stosowane są w celu złagodzenia objawów takich jak depresja oraz zmęczenie.

• Cannabis ruderalis

Ruderalis pochodzi z centralnej Rosji. Jest niewiarygodnie krótka, rośnie do wysokości tylko 50 – 100 cm, i posiada mniej liści i gałęzi w porównaniu do innych gatunków. Produkuje bardzo małą ilość THC, co sprawia że średnio nadaje się do celów rekreacyjnych. Posiada jednak bardzo dużą ilość CBD i może być stosowana do celów leczniczych, chociaż nie jest tak popularna jak inne warianty. Głównym powodem, dla którego cannabis ruderalis jest w ogóle używana, są jej właściwości do autofloweringu. Oznacza to, że rośliny te przechodzą automatycznie z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia wraz z wiekiem, podczas gdy większość odmian zależnych jest od fotoperiodu. Hodowcy wykorzystują tę cechę, aby skrócić czas kwitnienia w innych szczepach, a jednocześnie uczynić je krótszymi i bardziej wytrzymałymi, co sprawia, że doskonale nadają się do uprawy indoor.

nasiona marihuany, konopi, feminizowane, automatic, xxl, sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Sativa i ruderalis, krótkie porównanie”

CannApteka.pl

Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.