Wskazówki Dotyczące Konserwacji Marihuany 

Kilka niestandardowych wskazówek dotyczących konserwacji marihuany.

Kiedy uprawa konopi osiągnie pełną dojrzałość, czas zacząć myśleć o kolejnym kroku.

Zbiór plonów to prosta sprawa, ale przed rozpoczęciem procesu należy wiedzieć kilka rzeczy.

Żniwa

Przed rozpoczęciem przygotuj dobry, mocny eliksir składający się z równych części schłodzonej wódki i wody. Wódka (schłodzona do zera stopni Celsjusza) szokuje korzenie, aby się zamknęły i faktycznie sprawia, że przestaną działać. To jest dokładnie to, czego chcesz, ponieważ celem jest odwodnienie rośliny.

Wyciągnij rośliny po całym dniu silnego, stałego światła słonecznego, ale uważaj, aby nie naruszać bryły korzeniowej bardziej niż to konieczne.

Staraj się nie zostawiać błota na korzeniach, ale nie zostawiaj też żadnych korzeni. W idealnym przypadku będziesz w stanie wydobyć korzenie z kilkoma ziarnami błota na nich, co ułatwi późniejsze ich czyszczenie.

Umyj bryłę korzeniową czystą zimną wodą – tak zimną, jak to możliwe. To szokuje korzenie, powodując kurczenie się i zamykanie, co jest tym, czego teraz pragniemy. Kiedy korzenie przestaną funkcjonować, roślina uschnie i umrze. Pozostaw korzenie rośliny w roztworze wódki i wody na około godzinę. Następnie nie płucz korzenia, po prostu zostaw bryłę korzeniową z wódką. Dzięki tej metodzie roślina szybko uschnie. Kwiaciarnie stosują tę sztuczkę, aby tymczasowo ożywić kwiaty. Ich wadą jest to, że roślina bardzo szybko więdnie. Dla hodowców konopi jest to dokładnie to, czego chcemy.

To więdnięcie wytwarza więcej olejków w roślinie. THC jest olejem, a twoja roślina, powoli głodująca, będzie produkowała go w większych ilościach, jeśli korzenie doświadczą wstrząsu, który odwodni całą roślinę.

Konserwacja marihuany

Następnie zawieś roślinę w chłodnym, oświetlonym miejscu. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie trzeba marihuany wieszać do góry nogami – czy ją zawiesisz czy nie, proces i tak przebiegnie pomyślnie. Roślina powinna rzeczywiście uzyskać trochę światła podczas etapu suszenia. Dzięki temu roślina może robić to, co robi najlepiej – produkować życiodajne i zwalczające odwodnienie olejki. Utrzymuj stałą temperaturę i utrzymuj na niej światło. Powoli odwadniająca się roślina będzie pełna olejków zawierających THC.

Gdy liście są suche i skórzaste, zacznij je odrywać od łodygi, pozostawiając pąki. Pąki wysychają dłużej niż cienkie liście, więc zostaw je na łodydze na kolejny dzień lub dwa.

Pod koniec kilku dni suszenia pąki powinny się nieco skurczyć, ponieważ odwadniają się. Zdejmij je z łodygi i zwiń w gazetę. Umieść je w chłodnym, suchym miejscu na kilka dni. Gazeta bardzo szybko wysysa wilgoć z pąków i pozostawia bardzo wysokiej jakości pąki.

Im dłużej pąki są w gazecie, tym lepszy będzie dym. Marihuana jest jak dobre wino – dojrzewanie jej jest wspaniałym sposobem. Trzymaj marihuanę, która nie jest obecnie palona, zawiniętą w gazetę w zapieczętowanych słoikach, a dym będzie gładki i smaczny. Ta łatwa do naśladowania metoda zbierania i suszenia upraw polega na włożeniu ich do piekarnika na kilka minut, aby je wysuszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.