TOP wskazówki na zachowanie aromatu cannabis

medical marijuana background

TOP wskazówki na zachowanie aromatu i smaku cannabis.

Dzisiaj mamy dla ciebie kilka niezbędnych wskazówek dotyczących zachowania zarówno aromatu jak i terpenów w twojej ulubionej marihuanie. Naprawdę wiele można zrobić na wszystkich etapach uprawy – czy to przed czy po zbiorach, a nawet poza nimi – aby uniknąć stęchłego dymu, który po prostu kiepsko smakuje i jest niezbyt wygodny dla płuc.

Aby zachować jak najmocniejszy aromat marihuany, musisz skupić się na zadbaniu o trichomy. Mówiąc zadbać o trichomy mamy na myśli terpeny. Terpeny są tym, co nadaje roślinie cannabis charakterystyczny aromat i niestety, ale istnieje wiele naturalnych wrogów terpenów, które niedość że mogą je zniszczyć, to jeszcze sprawiają że nasza marihuana jest albo bez smaku, albo pachnie kiepsko.

Po zebraniu cannabis, te lotne związki zaczynają się rozkładać, ale oczywiście istnieje kilka kroków i wskazówek, które należy przestrzegać, aby uniknąć tego procesu – lub chociaż go opóźnić. Jeśli zrobisz to dobrze, cannabis będzie miało długi okres trwałości, będzie pachnieć i smakować lepiej, a nawet będzie miało mocniejsze efekty.

Niektóre z tych wskazówek można zacząć stosować jeszcze podczas uprawy, ale większość z nich dotyczy fazy bezpośrednio po zbiorach – niektóre też odnoszą się do tego jak palisz marihuanę. Zapraszamy do czytania!

1. Unikaj zbyt dużego kontaktu z trichomami.

Wskazówka ta dotyczy wszystkich faz uprawy cannabis; od procesu uprawy i przycinania, po suszenie i utwardzanie. Jeśli będziesz stale dotykać liści i pąków cukrowych roślin, gdy będą one rosnąć z pewnością stracisz wiele trichomów. Twoje palce oczywiście będą świetnie pachnąć, ale to dlatego, że niszczysz nimi trichomy chroniące terpeny.

Unikaj zbyt dużego poruszania roślinami podczas przycinania ich. Oczywiście musisz je dotykać, aby perfekcyjnie wykonać proces, ale po prostu postaraj się być delikatny. Także później, gdy pąki znajdować się będą w słoikach – nie potrząsaj nimi ani nie dotykaj ich przez cały czas, ponieważ sprawia to, że trichomy się niszczą co z kolei powoduje gorszej jakości produkt końcowy.

2. Płukanie.

Zanim będziesz mógł ostatecznie zebrać plony, musisz odpowiednio przepłukać cannabis, aby usunąć nadmiar składników odżywczych, które nagromadziły się podczas procesu uprawy. Płukanie powoduje wygładzanie dymu, który dzięki temu pali się równomiernie oraz smakuje lepiej. Odpowiednio przepłukane rośliny można poznać przez kolor popiołu; jasnoszary lub biały popiół wskazuje na dokładne przepłukanie – a czarny już niekoniecznie.

Odpowiedni moment na płukanie roślin zależy od tego w jaki sposób uprawiać rośliny. Jeśli uprawiasz cannabis w glebie, zaleca się aby przepłukać rośliny czystą wodą na 2 tygodnie przed czasem zbiorów. Jeśli uprawiasz rośliny z pomocą systemów hydroponicznych, powinieneś przepłukać je na 10 dni przed zbiorami. Roślin nie trzeba przepłukiwać tylko w przypadku ekologicznego stylu uprawy, jednak nadal trzeba podawać im czystą wodę na co najmniej tydzień przed zbiorami.

3. Trimming.


Kiedy cannabis jest gotowe do zbioru, musisz się zdecydować czy preferujesz „mokre” czy „suche” wykończenie. Przycinanie na mokro oznacza przycinanie łodyg cannabis bezpośrednio po zbiorach i wieszanie ich do góry nogami w celu wysuszenia. Przycinanie na sucho polega na bezpośrednim powieszeniu roślin do góry nogami od razu po zbiorach a następnie przycinaniu gdy są one już suche.

Jeśli zależy ci na jak największej liczbie trichomów oczywiście powinieneś wybrać metodę przycinania na mokro. W ten sposób jesteś w stanie zaoszczędzić najwięcej włosków, ponieważ mają one tendencję do znacznie mniejszego odpadania.

4. Suszenie.

Ten krok ma kluczowe znaczenie w uzyskiwaniu najwyższej jakości pąków. Po przycięciu rośliny muszą odpowiednio dobrze wyschnąć, aby żadna wilgoć nie znajdowała się wewnątrz pąków. Suszenie nie tylko zapobiega problemom z pleśnią i grzybami, ale także sprawia, że smak i aromat są naprawdę wyjątkowe. Światło i wilgoć to dwaj główni wrogowie tego procesu, więc pamiętaj, aby suszyć cannabis w chłodnym i ciemnym miejscu o temperaturze 15–22°C, wilgotności około 50 procent. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, powyżej 26°C, terpeny zaczną parować, a tego chcemy uniknąć za wszelką cenę. Może się to niestety zdarzyć, gdy przeprowadzać będziesz proces w gorących, letnich warunkach.

To, jak długo trzeba suszyć marihuanę zależy głównie od środowiska. Większość hodowców suszy marihuanę od 3 do 7 dni, ale zdarzają się także tacy, którzy dla pewności wolą wydłużyć proces do 14 dni. Jak sprawdzić czy rośliny są gotowe? Pomoże w tym przypadku test zatrzaskowy. Jeśli rośliny łatwo się zatrzaskują, są wystarczająco suche i możesz przejść do następnego etapu. Jeśli rośliny się wyginają, oznacza to, że wciąż mają w sobie wiele wilgoci i musisz jeszcze trochę poczekać.

5. Curing

Niektórzy hodowcy twierdzą, że produkt jest już gotowy na tym etapie, ale w celu uzyskania najlepszego możliwego aromatu, zdecydowanie powinieneś jeszcze poczekać i odpowiednio przeprowadzić curing. Daje do efekt końcowy tak dopracowany, że nikt nie ma zastrzeżenia co do jego jakości.

Co więcej, proces ten zwiększa ogólną moc i skuteczność kannabinoidów, więc pamiętaj aby go nie pomijać. Aby przeprowadzić curing, luźno umieść pąki w słoikach z hermetycznym zamknięciem. Jeśli uprawiasz różne odmiany, nie umieszczaj ich razem w jednym słoiku; oddziel je, aby uzyskać jak najwięcej z każdej poszczególnej odmiany. Unikaj stosowania plastikowych toreb, ponieważ zwiększają one ryzyko wystąpienia pleśni i grzyba. Ponadto, nie chcesz przecież aby twoja marihuana miała kontakt ze szkodliwymi, mikro-plastycznymi cząstkami. Co więcej, w plastikowych torebkach pąki mogą się nieco zniekształcić i po prostu zniszczyć, co z kolei spowoduje utratę wielu włosków i terpenów.

Temperatura w słoikach powinna wynosić około 21°C, a wilgotność około 60 procent. Istnieje kilka środków na rynku, które zapewnią odpowiednie spełnienie tych warunków. Przez pierwsze dwa tygodnie otwieraj słoiki raz lub dwa razy dziennie, aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza i sprawdzić czy pąki nie pleśnieją. Powinieneś zauważyć, że zapach cannabis z czasem zacznie się nasilać. Po dwóch tygodniach pąki powinny być suche i gotowe na zaprzestanie otwierania słoików przez cały czas. Oczywiście to nie koniec curingu, będzie się on wykonywał samoistnie; większość hodowców twierdzi, że trwa on około 4 tygodnie, ale istnieją także tacy, którzy twierdzą, że odbywa się on nawet przez kilka miesięcy.

6. Stosowanie młynka.

Nawet po pomyślnym wysuszeniu i odpowiednim przeprowadzeniu curingu, podczas przygotowywania i używania cannabis nadal należy pamiętać o pewnych zasadach, aby osiągnąć jak najlepszy smak i zapach naszego palenia. Stosowanie młynka uwalnia przyjemnych zapach marihuany. Nie rozdzieraj pąków palcami jak neandertalczyk, ponieważ sprawi to, że twoje palce bedą lepkie od żywicy, którą zamiast w jointcie będziesz miał na rękach.

7. Alternatywy dla zapalniczek.

Większość palaczy stosuje zwykłe zapalniczki, ponieważ są one wygodne i łatwe do zdobycia. Jednak te zapalniczki oparte są na butanie. Butan jest nie tylko niezdrowy, ale też zabija to co najlepsze w naszym paleniu. Istnieje kilka innych alternatyw dla takich zapalniczek; możesz zainwestować w odpowiedni knot lub zakupić zapalniczkę plazmową, co z kolei przyniesie ci bardziej naturalny smak i mniej szkodliwy dym.

8. Czyste akcesoria do palenia.

Aby uzyskać maksymalny aromat i smak marihuany, zawsze upewniaj się, że akcesoria które stosujesz do palenia są czyste. Pamiętaj aby regularnie czyścić zarówno fifki jak i fajki. Czemu? Ponieważ nic tak bardzo nie zniszczy aromatu doskonale wysuszonej marihuany jak śmierdząca fajka. Oprócz tego, pamiętaj aby stawiać na akcesoria wykonane ze szkła.

Jeśli wolisz palenie jointów, pamiętaj aby wybierać bibułki wykonane z naturalnych materiałów, które produkowane są bez żadnych środków chemicznych i niepotrzebnych dodatków. Nie rujnuj aromatu cannabis wybierając słabej jakości papier pełen chloru i innych szkodliwych substancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.