10 Faktów, Których Nie Wiesz o Marihuanie

1. Finansowany przez rząd National Cancer Institute szczerze głosi, że marihuana posiada ogromną wartość medyczną – a w tym, zdolność do zwalczania nowotworów.

W drastycznym przeciwieństwie do Drug Enforcement Administration i innych jednostek rządowych, amerykańskie National Cancer Institute opublikowało a swojej stronie internetowej raport, w którym ogłoszono kilka zalet marihuany i kannabinoidów, cytując liczne badania naukowe na poparcie swoich twierdzeń. Organizacja twierdzi, że jedną z zalet konopi indyjskich są jej właściwości przeciwnowotworowe, skuteczność jako środka przeciwbólowego i użyteczność jako środek pobudzający apetyt.

2. Marihuana może pomóc w lepszej tolerancji przeszczepianych narządów przez nasz organizm.

W Stanach Zjednoczonych (i wielu innych krajach na całym świecie) regularnie odmawia się przeszczepu narządów, jeśli wynik testu na obecność konopi indyjskich jest pozytywny, nawet jeśli są to certyfikowani pacjenci medycznej marihuaną. Okazuje się, że poza katastrofą związaną z prawami człowieka może to być jedna z najbardziej szkodliwych praktyk w świecie medycyny.

Ostatnie badania – w tym badanie niedawno opublikowane przez Narodowy Instytut Zdrowia – wykazały, że kannabinoidy mogą faktycznie pomóc organizmowi w przyjęciu nowych narządów, znacznie zmniejszając możliwość niepowodzenia przeszczepu (co często prowadzi do śmierci).

3. Tylko w 2013 roku w całych Stanach Zjednoczonych złożono ponad 1200 aktów legalizacji cannabis.

Rok 2013 (zdecydowanie) przekroczył próg prób legalizacji cannabis, jakie kiedykolwiek przedstawiono w USA. W całych Stanach jednoczonych złożono ponad 1200 aktów legalizacji cannabis. Trend ten nie zwalnia, a wielu prawodawców już planuje reformę przepisów dotyczących marihuany na kolejne lata.

Na szczęście, poparcie tych reform również rośnie wprost proporcjonalnie do ich liczby.

4. Spray medyczny wykonany z roślin marihuany jest legalny dla osób cierpiących na stwardnienie rozsiane w ponad 20 krajach.

Sativex, który jest w całości wykonany z kannabinoidów pochodzących z roślin marihuany, jest legalny w ponad 20 krajach na całym świecie i oczekuje na zatwierdzenie w prawie tuzinie innych. Kanada była pierwszym krajem, który zatwierdził ten lek do stosowania przez osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane.

Pomimo legalizacji leku, większość krajów, które go zatwierdziły, zachowały surowe sankcje karne dla osób posiadających, uprawiających lub używających cannabis w jej surowej postaci, nawet do celów medycznych, co jest kolejnym dowodem oczywistej hipokryzji zakazu stosowania konopi indyjskich.

5. Konopie nie biorą udziału w emisji dwutlenku węgla.

Nawet jeśli weźmiesz pod uwagę pełen proces produkcji marihuany – od nasion do gotowego produktu – konopie są całkowicie ujemne pod względem emisji dwutlenku węgla; konopie to jedna z niewielu roślin na świecie, w przypadku których jest to prawdą. Oznacza to, że produkcja konopi absolutnie nie szkodzi środowisku, a nawet wręcz przeciwnie, może być dla niego korzystna.

Biorąc to pod uwagę oraz zauważając różnorodność tej rośliny, trudno jest zaprzeczyć, że konopie są niezbędne dla zrównoważonej środowiskowo przyszłości.

6. Kannabinoidy pochodzące z konopi mogą wydłużyć życie psów i kotów.

Niedawno produkt oznaczony nazwą Canna-Pets trafił na półki sklepowe w całych Stanach Zjednoczonych jako legalny, dostępny bez recepty lek dla zwierząt domowych, który może pomóc w wielu dolegliwościach, od cukrzycy po bóle mięśni. Co ciekawe, po 5 latach badań klinicznych okazało się, że ten nowy produkt – który jest wytwarzany z kannabinoidów pochodzących z konopi – może faktycznie przedłużyć życie zwierząt domowych.

7. Marihuana może zmieniać geny.

Niedawne badanie opublikowane w Journal of Biological Chemistry wykazało, że THC – związek występujący w konopiach indyjskich – może w rzeczywistości zmieniać geny, co może pomóc w leczeniu wielu schorzeń, takich jak nowotwory i choroby zapalne. Badanie zostało sfinansowane przez Narodowy Instytut Zdrowia Stanów Zjednoczonych.

8. Konopie indyjskie składają się z ponad 400 różnych związków, z których większość posiada ważną wartość medyczną.

Rząd myli się bardzo, kiedy uważa, że

„Marinol (syntetyczne THC) jest legalne, więc nie musimy legalizować medycznej marihuany”.

Marihuana składa się z o wielu większej liczby substancji, niż tylko THC; konopie indyjskie w rzeczywistości składają się z ponad 400 pojedynczych związków, z których większość można rozłożyć i wykorzystać w leczeniu różnych jednostek chorobowych. Jednak te związki są najbardziej skuteczne, gdy są razem, dlatego spożywanie marihuany posiada tak intensywną wartość medyczną.

9. Legalizacja marihuany zmniejsza liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Badanie przeprowadzone przez naukowców z Montana State University i University of Colorado wykazało, że stany USA, które zalegalizowały medyczną marihuanę odnotowały znaczną redukcję ogólnej liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych – łącznie o 11%. Osoby stojące za badaniem twierdzą, że redukcja jest spowodowana jednoczesnym zmniejszeniem spożycia alkoholu, co potwierdza fakt, że stany medyczne, w których konopie indyjskie odnotowały znaczną redukcję wypadków związanych z alkoholem. Badanie zostało niedawno zaktualizowane i opublikowane w Journal of Law and Economics.

10. Marihuana posiada właściwości antybakteryjne.

Ostatnie badania – w tym te finansowane przez American Chemical Society i American Society of Pharmacognosy – wykazały, że konopie indyjskie, podobnie jak tkanina wykonana z konopi przemysłowych, mają właściwości antybakteryjne i mogą zwalczać śmiertelne bakterie, takie jak MRSA. Oznacza to, że odzież wykonana z konopi może w rzeczywistości ratować życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.