Związek marihuany z paranoją

Pomimo widocznego związku między marihuaną i paranoją, ludzie palą marihuanę od setek lat, aby pomóc złagodzić różnego rodzaju stany psychiczne. Stany lękowe, często związane z paranoją, to uczucie, z którym wielu użytkowników marihuany walczy. Zakładanie, że każda marihuana powoduje paranoję jest bezpośrednim kontrastem do faktu, że wiele osób stosuje cannabis w celu wspierania swojego zdrowia psychicznego. Zamiast tego wydaje się, że THC może być cichym winowajcą i w pewnych, konkretnych przypadkach (ale nie zawsze) powodować stany lękowe i paranoiczne.

Co mówią badania?

Badanie przeprowadzone przez University of Oxford, Institute of Psychiatry na King’s College London i University of Manchester miało na celu zrozumienie, czy THC przyczynia się do uczucia paranoi. Skupiając się konkretnie na uczuciu paranoi, 121 uczestnikom podano albo 1,5 mg THC albo placebo w formie soli fizjologicznej.

W celu dokładnych wyników przeprowadzono szczegółową ocenę każdego kandydata. Żaden z ochotników nie wiedział, czy otrzymał THC, czy placebo, ale wyniki okazały się jednoznacznie rozstrzygające.

Wykorzystując realne scenariusze i rzeczywiste sytuacje społeczne, naukowcy wykazali, że około połowa osób, którym podano THC oraz 30 procent osób z grupy placebo doświadczyło stanów paranoicznych.

Każdy z uczestników badania palił marihuanę przynajmniej raz w życiu, ale żaden z nich nie posiadał problemów z tym związanych.

Badanie wykazało również, że myśli paranoiczne ustępowały wraz z ustępowaniem uczucia haju.

Naukowcy podsumowując całe badanie stwierdzili, że częściej doświadczamy okresów paranoicznych, gdy niepotrzebnie się martwimy, niepokoimy lub komuś nie ufamy niż przy paleniu marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.