Przejdź do sklepu z nasionami marihuany thc-thc.com, gdzie znajdziesz różne odmiany feminizowane i szybko rosnące automaty xxl

Związek marihuany z paranoją

Związek marihuany z paranoją, CannApteka.pl

Pomimo widocznego związku między marihuaną i paranoją, ludzie palą marihuanę od setek lat, aby pomóc złagodzić różnego rodzaju stany psychiczne. Stany lękowe, często związane z paranoją, to uczucie, z którym wielu użytkowników marihuany walczy. Zakładanie, że każda marihuana powoduje paranoję jest bezpośrednim kontrastem do faktu, że wiele osób stosuje cannabis w celu wspierania swojego zdrowia psychicznego. Zamiast tego wydaje się, że THC może być cichym winowajcą i w pewnych, konkretnych przypadkach (ale nie zawsze) powodować stany lękowe i paranoiczne.

Co mówią badania?

Badanie przeprowadzone przez University of Oxford, Institute of Psychiatry na King’s College London i University of Manchester miało na celu zrozumienie, czy THC przyczynia się do uczucia paranoi. Skupiając się konkretnie na uczuciu paranoi, 121 uczestnikom podano albo 1,5 mg THC albo placebo w formie soli fizjologicznej.

W celu dokładnych wyników przeprowadzono szczegółową ocenę każdego kandydata. Żaden z ochotników nie wiedział, czy otrzymał THC, czy placebo, ale wyniki okazały się jednoznacznie rozstrzygające.

Wykorzystując realne scenariusze i rzeczywiste sytuacje społeczne, naukowcy wykazali, że około połowa osób, którym podano THC oraz 30 procent osób z grupy placebo doświadczyło stanów paranoicznych.

Każdy z uczestników badania palił marihuanę przynajmniej raz w życiu, ale żaden z nich nie posiadał problemów z tym związanych.

Badanie wykazało również, że myśli paranoiczne ustępowały wraz z ustępowaniem uczucia haju.

Naukowcy podsumowując całe badanie stwierdzili, że częściej doświadczamy okresów paranoicznych, gdy niepotrzebnie się martwimy, niepokoimy lub komuś nie ufamy niż przy paleniu marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.