Zniesiona kara więzienia za posiadanie cannabis w Teksasie

W ramach nowej polityki wdrożonej przez nowego stanowego prokuratora okręgowego (DA), Kim Ogg, osoby przyłapane na posiadaniu marihuany nie trafią do więzienia.

„Wszystkie wykroczenia za posiadanie marihuany karane więzieniem zmienią kierunek,” powiedziała Ogg podczas zaprzysiężenia na nowego DA.

„Nigdy nie czułam się dobrze umieszczając użytkowników marihuany w tych samych celach co morderców,” powiedziała Ogg po swojej inauguracji. „Jest to po prostu nie fair, nie ma żadnego sensu, a nasz kraj jest zdecydowanie przeciwko temu.”

Nowa polityka jest przedłużeniem programu rozpoczętego przez byłego DA, którym był Devon Anderson. Program mówi o tym, że osoby przyłapane na posiadaniu do 60 gramów marihuany otrzymają pouczenie. Jednak osoby, które zostaną złapane na tym więcej niż 2 razy, staną przed obliczem mandatu oraz ewentualnego więzienia.

Oprócz rozbudowy programu, Ogg planuje także zachęcić prawodawców, aby dokonać zmian.

„Chcę lepiej przyjrzeć się prawu narkotykowemu oraz karom, które zostały nałożone zgodnie z prawem Teksasu,” mówi. „Oczywiście tak długo, jak długo jest ono prawem – będę je przestrzegać. Ale nasze biuro zamierza obsługiwać oraz rozpatrywać poszczególne przypadki indywidualnie.”

Na szczeblu stanowym, poprawki do konstytucji mające zalegalizować posiadanie, uprawę oraz dystrybucję cannabis zostały złożone w ubiegłym miesiącu przez Donna Howard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.