8 Odmian Marihuany do Uprawy w Domu

Jeśli jesteś regularnym użytkownikiem cannabis, prawdopodobnie przeszła ci przez myśl uprawa własnej marihuany. W obecnych czasach jest to naprawdę dobry pomysł. Dzięki zniesieniu zakazu uprawy cannabis w wielu miejscach na świecie, hodowcom jest łatwiej niż kiedykolwiek zdobyć potrzebną wiedzę od doświadczonych hodowców.

Zdobądź odpowiednią wiedzę, zanim zdecydujesz się na uprawę

Konopie indyjskie mogą być uprawą wymagającą dużej konserwacji. Zanim wybierzesz odmianę, powinieneś wziąć pod uwagę kilka kwestii, takich jak rodzaj marihuany, której szukasz, ilość miejsca do uprawy, które posiadasz, ograniczenia dotyczące oświetlenia i budżet.

Powinieneś także znać różnicę między odmianami indica i sativa. Odmiany indica charakteryzują się krótszym czasem kwitnienia, dzięki czemu są szybciej gotowe do zbioru i pozostają stosunkowo krótkie i krzaczaste. Odmiany sativa mogą być nieco trudniejsze w uprawie: ich rośliny są wysokie, chude i zwykle oferują mniejsze zbiory w przeliczeniu na roślinę, chociaż rosną szybciej. Odmiany sativa dobrze znoszą ciepło, podczas gdy rośliny indica lepiej tolerują chłodną pogodę.

Rośliny hybrydowe mogą dziedziczyć cechy zarówno po swoich przodkach indica, jak i sativa – niezależnie od tego, czy są to wysokie plony, zamiłowanie do upałów, czy szybki wzrost, więc po prostu zrób swoje własne rozeznanie, zanim kupić swoje nasiona.

Musisz się także zastanowić nad tym, czy chcesz uprawiać nasiona feminizowane, czy automatycznie kwitnące. Feminizowane nasiona produkują tylko rośliny żeńskie, co jest naprawdę dobre: rośliny żeńskie to te, które oferują pąki do palenia, a brak samców oznacza brak możliwości zapylenia roślin żeńskich = silne i mocne plony.

Northern Lights
90/10 indica

To relaksująca, euforyczna marihuana jest jedną z najbardziej znanych odmian, które pojawiły się w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy hodowcy marihuany działali w sekrecie – według legendy Northern Lights narodziło się na obrzeżach Seattle w stanie Waszyngton, zanim trafiło do jednego z holenderskich banków nasion w 1985 roku. Prawdziwy klasyk o mocnych genach.

Spodziewaj się zbiorów do 22oz outdoor oraz 18oz indoor.

Purple Haze
70/30 sativa

Purple Haze to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nazw odmian marihuany – i chociaż piosenka Jimiego Hendrixa nie została nazwana od tej odmiany, pochodzą one z podobnej epoki.

Purple Haze od dawna jest popularną odmianą i nie bez powodu: oferuje umysłowy haj, który jest zarówno uspokajający, jak i podnoszący na duchu, z psychodelicznym klimatem, który idealnie pasuje do słuchania piosenek Hendrixa. Z jednego metra kwadratowego można uzyskać do 19oz pąków indoor lub około 14oz outdoor.

Durban Poison
Czysta sativa

Durban Poison nie posiada porywczej historii uprawy; jest to odmiana landrace, co oznacza, że jest to mniej więcej ta sama odmiana, która przybyła do Ameryki w pierwszej kolejności, bez późniejszej ingerencji genetycznej. To właśnie sprawia, że ​​Durban Poison – pochodząca z Durbanu w Południowej Afryce – posiada czysty profil sativa.

Ta odmiana oferuje intensywnie energetyzujący, radosny haj, który promuje koncentrację oraz kreatywność.

OG Kush
75/25 indica

OG Kush, potomek nieznanej odmiany oraz oldschoolowego kusha z początku lat 90., jest podstawą wszystkich odmian cannabis z zachodniego wybrzeża, z wysoką zawartością THC, która zapewnia euforyczne efekty. Jej dzieci to między innymi takie odmiany jak GSC i Headband, ale nie ma takiej odmiany, która mogłaby zastąpić oryginał.

Rośliny są niskie i gęste, oferując stosunkowo wysoką wydajność – około 16oz na roślinę outdoor oraz 17oz na metr kwadratowy indoor.

Sour Diesel
40/60 sativa

Sour Diesel sprawi, że nie posiedzisz długo na kanapie dzięki euforycznym, energetyzującym i kreatywnym efektom. Ta szczególnie wilgotna odmiana, powszechnie uważana za pochodzącą od Chemdawg 91 i Super Skunk, zyskała na znaczeniu we wczesnych latach 90-tych w Kalifornii i od tamtej pory pozostaje w centrum uwagi.

Jej wysokie, gęste rośliny zapewniają 18oz plonów na metr kwadratowy indoor lub ponad 25oz na roślinę outdoor.

Jack Herer
40/60 sativa

Jack Herer, nazwana na cześć legendarnego aktywisty konopnego, to kojąca, energiczna odmiana, idealna do leczenia stanów lękowych, która oferuje wiele korzyści fizycznych oraz psychicznych. Pierwotnie hodowana w Holandii do celów leczniczych, posiada reputację wszechstronnej odmiany.

Spodziewaj się około 18oz plonów na metr kwadratowy indoor oraz outdoor.

Bruce Banner
40/60 Sativa

Mocny, zielony potwór, Bruce Banner, jest znana ze swojego ziemistego aromatu oleju napędowego i zasługuje na swoją nazwę – oferuje potężne plony o dużej mocy.

Oryginalnie wyhodowana ze skrzyżowania OG Kush i Strawberry Diesel, oferuje plony w wysokości od 14 do 19oz na metr kwadratowy indoor. Ta odmiana może oferować do 25% THC.

Dostępna jest zarówno w wersji feminizowanej, jak i automatycznie kwitnącej.

Zkittlez
70/30 indica

Zkittlez to dziecko Grape Ape i Grapefruit, które pojawiło się na rynku w 2015 roku i wygrało wiele pucharów w Cannabis Cup. Chociaż jest to tradycyjnie relaksująca indica, jest również podnosząca na duchu i euforyczna, idealna do łagodzenia stresu dnia codziennego.

Ta roślina jest dość łatwa w uprawie oraz stosunkowo zwarta. Spodziewaj się zbiorów wysokości 13oz na metr kwadratowy indoor, lub około 17oz na roślinę outdoor.

Jeśli chciał byś zakupić jakąś odmianę konopi do uprawy w domu (Zaznaczamy że możesz to robić tylko w kraju w którym jest to legalne.) to Polecamy nasiona marihuany z thc-thc. Jest to pewne źródło tego typu produktów, a świeże nasiona to podstawa udanej uprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.