Legalizacja marihuany w stanie Maryland

David Moon ma ogromną nadzieję, że jego wysiłki odnośnie legalizacji wykorzystania i sprzedaży rekreacyjnej marihuany w stanie Maryland wreszcie dadzą efekty.

Demokrata przedstawił Ogólnemu Zgromadzeniu projekt ustawy w środę, która, jeśli zostanie zatwierdzona, doprowadzi do referendum, aby wyborcy mogli zdecydować, czy wprowadzić niemedyczne wykorzystanie i sprzedaż marihuany w stanie. Moon powiedział, iż uważa, że jest to ostatni projekt ustawy o legalizacji rekreacyjnej marihuany przedstawiony w tym roku.

Moon składa wniosek legislacyjny już trzeci rok z rzędu.

„Przy tak poważnym temacie powinniśmy się spodziewać wielokrotnego odrzucenia, ale grunt to robić swoje,” powiedział Moon o ustawie.

Demokrata powiedział także, iż ma ogromną nadzieję, że projekt ustawy otrzyma w tym roku wsparcie, ponieważ z roku na rok jest coraz więcej badań na ten temat, a także informacji, które pochodzą ze stanów, w których działa już podobne prawo (Kolorado, Waszyngton).

Podobnie jak prawa przyjęte w Kolorado i Waszyngtonie, ustawa Moon umożliwiłaby rządowi stanowemu ustanowienie systemu podatkowego i regulacyjnego w celu generowania przychodów i kontrolowania sprzedaży cannabis. Przychody podatkowe w Kolorado ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany wygenerowały ponad 500 milionów dolarów wpływów. Dochody wykorzystywane są na finansowanie publicznych programów edukacyjnych, a także w celu profilaktyki uzależnień.

Wniosek Moon sugeruje także kilka podstawowych zasad. Na przykład pozwoli pracodawcom na zabranianie pracownikom stosowania marihuany w ramach polityki miejsca pracy i pozwoli właścicielom budynków na zakazanie stosowania cannabis przez lokatorów.

Ustawa umożliwi także mieszkańcom stanu na uprawę niewielkiej ilości marihuany w swoich domach – jest to także polityka, która istnieje już w Waszyngtonie, gdzie mieszkańcy mogą posiadać do 2 uncji marihuany do prywatnego wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.