Organiczne Pestycydy – Olej Neem

Olejek neem jest jednym z najczęściej stosowanych organicznych produktów do zwalczania szkodników, ponieważ może nie tylko zapobiegać, ale także eliminować szeroką gamę robaków i szkodników, nie wpływając jednocześnie na pożyteczne owady, które są przyjazne dla twoich roślin. Ten organiczny pestycyd jest stosowany w prawie wszystkich uprawach, nie tylko w nasionach feminizowanych, i chociaż nie wpływa bezpośrednio na robaki, uniemożliwia im żerowanie i składanie jaj, zmuszając je do szukania innych roślin, z których mogłyby się pożywić.

Z czego zrobiony jest olej neem?

Olejek neem pochodzi z drzewa Azadirachta indica, powszechnie występującego w Indiach, Azji Południowej i został wprowadzony do wielu innych krajów subtropikalnych i tropikalnych ze względu na jego znaczenie w rolnictwie ekologicznym i medycynie.

Nie tylko jest stosowany w roślinach konopi indyjskich, ale olej neem jest również dobry dla skóry w leczeniu kilku chorób, stosowany jako środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy, ale pamiętaj, że nie powinieneś go stosować, chyba że zaleci to lekarz, ponieważ istnieją doniesienia o zatruciu olejkiem neem u dorosłych i dzieci, dlatego należy zachować ostrożność. Kiedy drzewo neem kwitnie, wytwarza nie tylko małe białe kwiaty, ale także mały zielony lub żółtawy owoc przypominający oliwkę. Z tych owoców (i nasion) ekstrahuje się olejek neem. Mierząc i tłocząc owoce i nasiona, producenci mogą uzyskać najczystszą postać tego oleju, chociaż można go również ekstrahować rozpuszczalnikami, co spowoduje obniżenie jakości.

Jak działa olejek neem?

W przeciwieństwie do wielu syntetycznych środków owadobójczych, olejek neem nie zabija natychmiast inwazyjnych szkodników. Zamiast tego tworzy środowisko wrogie reprodukcji i ogólnemu cyklowi życia wielu owadów, które mogą wyrządzić szkody twoim roślinom. Obejmują one:

• Mszyce,
• Pająki,
• Wciornastki,
• Wełnowce,
• Mączliki,
• Roztocza szklarniowce,
• Ziemiórki.

Utrudnia to także rozwój grzybów i pleśni, co może zaoszczędzić wielu kłopotów i bólu serca pod koniec zbiorów. Regularne stosowanie oleju neem zmniejszy prawdopodobieństwo wpływu wielu irytujących patogenów na uprawy. Są one tłumione za pomocą oleju neem, który nie tylko sprawia, że rozmnażanie się szkodników jest znacznie mniej opłacalne, ale także pogarsza środowisko dla dorosłych szkodników. Okrywa ciało, co utrudnia oddychanie, co samo w sobie może spowodować spadek ich liczebności. Ale najlepsze jest to, że olejek neem nie ma żadnego wpływu na robaki, które lubimy widzieć w pobliżu naszych upraw (motyle, pszczoły, biedronki, modliszki, chrząszcze, dżdżownice). Nie ma więc obaw o wybicie pożytecznych robaków, tylko te szkodliwe.

Jak stosować olejek neem?

Przed użyciem preferowanej mieszanki olejku neem powinieneś zawsze przetestować go na jednym liściu i odczekać 24 godziny, aby zobaczyć, jak rośliny konopi zareagują na niego, gdy będziesz już pewien, że można go bezpiecznie stosować. Potrzebujesz opryskiwacza, aby całkowicie pokryć roślinę, łącznie z gałęziami i spodem liści, aby robaki nie mogły przed nim uciec.

Kiedy nie stosować olejku neem?

Nie należy stosować olejku neem na rośliny marihuany, które ostatnio ucierpiały z powodu nadmiernego podlewania, przekarmienia lub stresu związanego z niedoborem składników odżywczych, nawet jeśli jest to możliwe, jeśli chcesz szybko pozbyć się szkodnika, lepiej poczekać, aż roślina całkowicie się zregeneruje, zanim go zastosujesz.

Nie należy również spryskiwać olejkiem neem przy włączonym świetle (jeśli uprawiasz w pomieszczeniu), rośliny konopi indyjskich wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych na zewnątrz lub w skrajnie niskich lub wysokich temperaturach nie powinny być spryskiwane olejem neem, ponieważ może on spalić liście, gałęzie i łodygę, należy nakładać go wieczorem lub po zachodzie słońca, a także przy temperaturze około 20 stopni Celsjusza, aby uniknąć problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.