Medyczna Marihuana Może Podnieść Jakość Życia Seniorów

Medyczna marihuana jest przydatnym lekiem, który może absolutnie podnieść jakość życia seniorów.

1. Medyczna marihuana może leczyć wiele jednostek chorobowych

Medyczna marihuana może być nadal nielegalna, i rząd może uważać ją za substancję niebezpieczną i nie posiadającą zastosowania medycznego, ale nie powstrzymuje to wielu krajów od ustanowienia programów terapii medyczną marihuaną w leczeniu wielu jednostek chorobowych.

Jak się okazuje, medyczna marihuana może leczyć wiele różnych stanów, takich jak:

• Jaskra
• Choroby zwyrodnieniowe mózgu
• Rak
• Artretyzm
• Ból chroniczny
• Niepokój i depresja
• Choroby serca

i wiele innych chorób. Dorośli w wieku powyżej 55 lat doświadczają wielu z tych stanów. Umożliwiając im stosowanie marihuany, można zmniejszyć przyjmowaną przez nich liczbę leków na receptę – a w tym potencjalnie niebezpiecznych opioidowych środków przeciwbólowych.

2. Medyczna marihuana obniża negatywne interakcje z lekami

Populacja seniorów w Stanach Zjednoczonych stanowi 13,7 procent osób mieszkających w tym kraju, i ta właśnie populacja stanowi 40 procent wszystkich osób używających leki na receptę. Tym samym oznacza to, że przecięta osobą w wieku pomiędzy 65-69 lat, wykupuje 14 recept rocznie.

Istnieje duża szansa na szkodliwe interakcje między lekami.

I marihuana może zmniejszać to ryzyko niebezpiecznych interakcji na wiele sposobów. Po pierwsze, sama marihuana nie reaguje z jakimikolwiek lekami na receptę, chociaż badania dotyczące wykorzystania medycznej marihuany wciąż nie są kompletne, ze względu na surowe przepisy dotyczące używania marihuany w warunkach laboratoryjnych. Zażywanie marihuany oznacza również, że u niektórych pacjentów może ona zastąpić nią niektóre/ wszystkie leki na receptę.

Oprócz tego, wcale nie musisz doświadczać psychoaktywnych efektów marihuany – po prostu wyciśnij sok z surowej marihuany i korzystaj z jej wszystkich efektów przeciwzapalnych bez doświadczania jakichkolwiek skutków ubocznych. Na rynku dostępne są również odmiany o niskiej zawartości tetrahydrokannabinolu (THC), substancji która odpowiedzialna jest za dobrze wszystkim znane, psychoaktywne skutki uboczne.

3. Marihuana zachęca do większej komunikacji

Seniorzy, zwłaszcza ci, którzy mieszkają sami, mogą cierpieć na samotność. Nawiązywanie kontaktów może być trudne, jeśli jesteś osobą o ograniczonej sprawności ruchowej. Medyczna marihuana może pomóc seniorom w lepszej komunikacji i interakcji, a także poprawiać ich wyobraźnię, kreatywność, i empatię.

Ta korzyść zależy od składników psychoaktywnych konopi indyjskich – i nie wszyscy zareagują na narkotyk w ten sam sposób, ale w wielu przypadkach stosowanie marihuany pomaga przełamać bariery i zapobiec rodzajowi izolacji społecznej związanej z byciem starszą osobą .

A jeśli starsi członkowie Twojej rodziny martwią się o opuszczenie domu w celu nawiązania kontaktów towarzyskich ze względu na swoją mobilność, możesz pomóc im w zakupie systemu alarmowego lub odpowiedniego telefonu, aby czuli się bezpiecznej.

4. Marihuana nie posiada ryzyka rozwoju uzależnienia

Wiele leków przepisywanych osobom starszym w celu leczenia pospolitych schorzeń, takich jak przewlekły ból, ma tendencje uzależniające. Amerykanie stanowią zaledwie 4,4 procent światowej populacji, ale spożywają ponad 30 procent opioidów produkowanych na świecie.

Marihuana może leczyć wiele schorzeń, na które lekarze przepisują opioidowe środki przeciwbólowe, bez tendencji uzależniających, które wykazują tradycyjne środki przeciwbólowe. Jest to niesamowicie ważne w przypadku seniorów, ponieważ objawy odstawienia opiatowych środków przeciwbólowych mogą być bardziej niebezpieczne niż same leki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.