Dlaczego Często Ignorujemy Stany Lękowe?

Dlaczego lęk jest przeoczonym zaburzeniem zdrowia psychicznego (i 5 wskazówek, jak go leczyć)?

Niepokój może być wywołany nieskończoną liczbą sytuacji, scenariuszy, myśli i/lub reakcji biochemicznych. To uczucie, którego każdy doświadcza od czasu do czasu, a jednak niepokój każdej osoby jest inny.

Lęk może zostać wywołany u jednej osoby przez scenariusz, który inna osoba uznałaby za całkowicie nieszkodliwy. Każda osoba ma swój własny, unikalny zestaw wyzwalaczy lękowych. Często nie można naprawdę dowiedzieć się, dlaczego dana osoba odczuwa niepokój w określonej sytuacji. Ale wydaje się pewne, że to znaczenie, jakie osoba przypisuje sytuacji lub myśli, wywołuje niepokój, a nie sama obiektywna sytuacja.

Niepokój to słowo. Jest to etykieta, której używamy, która wskazuje na uczucie, emocję, stan psychofizyczny. Stan jest nieco amorficzny, chociaż ma objawy, z którymi większość ludzi może się wczuć. Każdy z nas wie, kiedy doświadcza tego nieprzyjemnego uczucia, które nazywamy niepokojem.

Niepokój może być łagodną irytacją lub może być wszechogarniającym, pochłaniającym, paraliżującym tornado. Może być odczuwany chronicznie przez dni i lata (i dekady) lub może nagle i bez ostrzeżenia wkroczyć z krzykiem do chwilowego doświadczenia danej osoby, uniemożliwiając jej funkcjonowanie.

Lęk jest przeoczonym zaburzeniem zdrowia psychicznego

Lęk jest jednym z najczęściej pomijanych zaburzeń psychicznych. Często jest niedodiagnozowany, odrzucany lub mylony z czymś innym. Ponieważ u zdecydowanej większości ludzi lęk występuje dość regularnie w swojej łagodnej formie, istnieje pogląd, że nie jest to aż tak wielka sprawa i niekoniecznie warto szukać leczenia.

Niestety, niepokój czasem wiąże się z piętnem. Niektórzy ludzie nie chcą przyznać, że czują niepokój, ponieważ kojarzą lęk ze słabością. Źle poinformowany pogląd, że lęk jest haniebny lub jest oznaką słabości, wyrządził ogromną szkodę w zakresie diagnozowania i leczenia chorób psychicznych.

Niepokój często obejmuje niektóre lub wszystkie z następujących objawów:

• Wyścigi myśli
• Nieprzyjemne doznania fizyczne
• Ból głowy lub nudności
• Zmartwienie
• Drażliwość
• Przygnębione myślenie
• Napięcie fizyczne
• Dreszcze
• Bezsenność
• Zmęczenie
• Trudności z koncentracją.

Wspaniałą wiadomością jest to, że jeśli cierpisz z powodu lęku w stopniu, który negatywnie wpływa na jakość Twojego życia, istnieje kilka skutecznych sposobów leczenia lęku.

Oto pięć wskazówek, jak leczyć lęk.

1. Terapia poznawczo-behawioralna

Terapia poznawczo-behawioralna, powszechnie znana jako CBT, jest formą terapii, która okazała się bardzo skuteczna w zwalczaniu zaburzeń lękowych. CBT skupia się na badaniu myśli i przekonań, które dana osoba posiada, które wywołują niepokój, i ustaleniu, czy są one rzeczywiście dokładne. CBT traktuje również priorytetowo wdrażanie nowych, zdrowszych zachowań, które pokażą ci, że możesz w pełni żyć pomimo lęku, a nawet, że możesz całkowicie pozbyć się lęku.

CBT najlepiej przeprowadzać z pomocą wykwalifikowanego terapeuty, ale strategie CBT można również wdrażać samodzielnie, korzystając z książek na ten temat lub zasobów internetowych.

2. Czytanie

Możesz leczyć swój lęk, czytając niektóre z wielu doskonałych poradników, które uczą Cię o lęku i sposobach jego zwalczania. Czytanie i poznawanie lęku zapewni ci wiedzę i zrozumienie, które pozwolą ci radzić sobie z własnym lękiem, jeśli i kiedy pojawi się przez całe życie.

3. Medyczna marihuana

Niektórzy ludzie używają medycznej marihuany do leczenia niepokoju i twierdzą, że jest ona bardzo skuteczna w tłumieniu reakcji lękowych. MMJ na niepokój może uspokoić osobę i uspokoić umysł. Marihuana również często wywołuje uczucie pozytywności i umożliwia zasypianie. Słowo ostrzeżenia: niektórzy pacjenci zgłaszają coś przeciwnego i twierdzą, że MMJ może w pewnych okolicznościach zwiększyć uczucie niepokoju, więc bądź ostrożny przy ustalaniu, czy to działa dla Ciebie.

4. Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne to genialny sposób na złagodzenie niepokoju. Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń działają bardzo uspokajająco i sprawiają, że ludzie czują się szczęśliwi i pozytywnie nastawieni. Ćwiczenia fizyczne są również dobre dla zdrowia fizycznego i poprawiają jakość snu. Kiedy dobrze wysypiamy się i jesteśmy zdrowi, jesteśmy mniej podatni na niepokój.

5. Medytacja

Dla wielu ludzi medytacja wydaje się piekłem! Dzieje się tak, ponieważ wierzą, że w medytacji powinieneś powstrzymać się od myślenia. Ale nie może to być dalsze od prawdy!

W rzeczywistości jest odwrotnie.

Medytacja ma miejsce wtedy, gdy obserwujesz, jak toczy się myślenie. Ma to zademonstrować, że twoje myśli nie są twoją pracą, że są generowane przez mózg.

Kiedy medytujesz, możesz zacząć odrywać się od myśli i postrzegać myśli jako obiekty, które powstają, a następnie znikają w twojej świadomości. Może to spowodować, że nie będziesz traktować swoich niespokojnych myśli tak poważnie, jak kiedyś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.