Zioła lecznicze, które można palić

Zioła lecznicze, które można palić (inne niż marihuana).

Większość z nas ma doświadczenia korzyści wdychania słodkiej marihuany dla ciała, umysłu oraz duszy. W rzeczywistości badania pokazują, że marihuana działa rozszerzająco na oskrzela, otwierając drogi oddechowe i pomagając w zdrowiu dróg oddechowych. Ale rozprzestrzenianie się po nich tytoniu powlekanego chemicznie, który powoduje raka, stworzyło piętno, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, kropka. Ale prawda jest taka, że ​​ludzie od wieków wdychają zioła dla korzyści zdrowotnych.

Jeśli palenie jednego zioła (marihuany) może sprawić, że czujemy się tak dobrze, logika mówi, że muszą istnieć dodatkowe zioła, które zapewniają podobną ulgę, prawda?

Zioła dobre dla zdrowia twoich płuc

• Dziewanna

Zapewniająca lekki dym bez smaku, dziewanna jest czczona jako zioło medyczne, które oczyszcza infekcje płuc oraz stany zapalne. Jest to środek wykrztuśny, co oznacza, że ​​pomaga usunąć przekrwienie dróg oddechowych. Ze względu na to, że nie ma smaku, stanowi doskonałą bazę dla ziołowej mieszanki do palenia. Zbyt sucha dziewanna nie będzie się płynnie palić, więc dodaj trochę wilgoci i potrzyj liście razem, aby uzyskać jak najlepszy rezultat.

• Szanta zwyczajna (Marrubium vulgare L.)

Jeśli jesteś jak 300 milionów ludzi na całym świecie, którzy cierpią na astmę, szanta zwyczajna będzie twoim nowym najlepszym przyjacielem. To unikalne zioło pochodzące z basenu Morza Śródziemnego jest bardzo silnym środkiem przeciwzapalnym, szczególnie w odniesieniu do zapalenia dróg oddechowych. W praktyce medycyny naturalnej stosuje się ją w leczeniu zapalenia oskrzeli, krztuśca i astmy.
Szanta zwyczajna ma wysoką zawartość marrubiiny, która odpowiada za jej właściwości wykrztuśne i zdolność pobudzania apetytu. To przydatne zioło jest również środkiem przeciwbólowym, który pomaga w ogólnych bólach, szczególnie bólach głowy i zębów. Ciekawostka: Marrob, hebrajska nazwa szanty zwyczajnej, jest jednym z pięciu świętych ziół tradycyjnie podawanych w święta Paschy.

• Hizop

Hizop był od wieków uważany za święte zioło, wspomniane w Biblii jako środek wykorzystywany do oczyszczania, Hizop jest często łączony z białym jeżowcem, w celu zapewniania mocnego oraz penetrującego gojenia tkanek płucnych. Hizop jest również stosowany w leczeniu rozedmy płuc i oczyszczania płuc, ponieważ jest tak silnym środkiem wykrztuśnym. Hizop nie tylko usuwa cały gruczoł z płuc, ale także łagodzi podrażnione błony śluzowe w układzie oddechowym. Oprócz zdrowia płuc i układu oddechowego, hizop stosuje się w celu złagodzenia stanów lękowych oraz pobudzenia koncentracji.

Należy jednak zaznaczyć, że ze względu na jego potężną zdolność do oczyszczania ciała, doniesiono, że hizop powoduje, iż niektórzy ludzie pocą się, gdyż zioło inicjuje mocną detoksyfikację organizmu przez skórę.

• Żeń-szeń koreański

Popularnie stosowany w formie toniku, przywraca równowagę w ciele oraz uwalnia wiele właściwości medycznych podczas palenia. Rozszerza zwężone naczynia w płucach, umożliwiając głębsze i bardziej efektywne oddychanie. Żeń-szeń koreański oczyszcza również nadnercza i zmniejsza fizyczne skutki uboczne stresu w organizmie, takie jak wysoki poziom kortyzolu we krwi. Jako dodatkowy bonus zapewnia także odświeżający zastrzyk energii i optymizmu, który z kolei zmniejsza zmęczenie.

O dziwo, że koreański żeń-szeń zmniejsza także rozwój raka w tkance płucnej.

Zioła, które można stosować do rzucenia palenia

• Liście czerwonej maliny

Liście czerwonej maliny nie tylko zwierają szeroką gamę związków leczniczych, ale także doskonałą alternatywę dla tytoniu. Palenie liści czerwonej maliny nawet neutralizuje zatrucie nikotyną. Pomaga także w łagodzeniu bólu menstruacyjnego, dlatego jest głównym składnikiem nalewki Whoopi & Maya’s PMS. Czerwona malina to uspokajające zioło, które działa dobrze na układ nerwowy. Jej konsystencja sprawia, że jest ona idealną bazą dla ziołowej mieszanki do palenia.

• Bergamotka

Posiadająca bardzo mocne efekty antyseptyczne, bergamotka bogata jest w olejek oregano, który ma mnóstwo właściwości leczniczych. To potężne zioło można łatwo umieścić również w kategorii „zioła dobre dla zdrowia twoich płuc. Bergamotka, powszechnie stosowana w celu rzucenia palenia papierosów, znacznie zmniejsza apetyt na nikotynę – zarówno w postaci palonej jak i w postaci olejków eterycznych. W rzeczywistości to wyjątkowe zioło pomaga w zaburzeniach kompulsywnych lub różnego rodzaju uzależnień. Bergamotka pochodzi z rodziny cytrusów, więc jest również znana ze swojej podnoszącej na duchu energii oraz właściwości wzmacniających odporność.

Zioła uspokajające

• Jagodnik

To wyjątkowe zioło posiada długą, splecioną z ludzkością historię. Jego łagodne halucynogenne właściwości zachwycają ludzi od wieków, co powoduje, że jest intensywnie wykorzystywany w rytuałach i przedsięwzięciach duchowych. Na poziomie medycznym jagodnik jest podobny do marihuany w tym sensie, że ma szeroki zakres korzyści. To specjalne zioło jest stosowane w leczeniu problemów sercowo-naczyniowych, gorączki, przeziębienia / kaszlu, pasożytów jelitowych, padaczki, porażenia mózgowego, przewlekłego bólu, problemów trawiennych, problemów nerwowych, astmy, problemów miesiączkowych, a nawet chorób mózgu.

Po spaleniu, jagodnik rozluźnia ciało oraz znane jest z tego, że poprawia sen. Jest lekki jak dziewanna, co również czyni go doskonałą bazą dla ziołowej mieszanki do palenia.

• Ziele dziurawca

Jedno z najczęstszych ziół leczniczych na świecie. Ziele dziurawca jest najbardziej znane jako roślina „na dobre samopoczucie”. Jest to stabilizator oraz wzmacniacz nastroju, który był używany od wieków w celu złagodzenia depresji i melancholii. Ziele dziurawca zwyczajnego może również zmniejszać objawy lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ZO-K). Podczas palenia ziele dziurawca zwyczajnego działa uspokajająco usuwając oznaki stresu w całym ciele.

• Jarmułka

Zioło, które zapewnia różnorodne korzyści zdrowotne, jarmułka jest najbardziej znana z redukcji stanów lękowych oraz bezsenności. To niewiarygodne zioło cudownie łączy się z naszym układem nerwowym.

Jarmułka wzmacnia centralny układ nerwowy, zmniejsza wszelkiego rodzaju stany lękowe oraz pomaga w przypadku nerwowych bólów głowy.

• Piołun

Znany z tego, że jest podstawowym składnikiem absyntu, okazuje się, iż piołun nie jest tak silnym halucynogenem jak niegdyś sądzono. Przed zastosowaniem jako alkohol, piołun czczony był jako zioło medyczne. I wbrew powszechnemu przekonaniu, nie doświadczysz efektów psychotropowych po jego spożyciu. Jest to lekki środek znieczulający, łagodzący ból oraz skurcze mięśni/ miesiączki. Palenie piołunu uwalnia jego łagodne efekty, które pomagają zmniejszyć ból, bóle głowy, a nawet reumatyzm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.