Zapytano eksperta: Cannabis vs. Koronawirus

Pytanie:
Biorąc pod uwagę zarówno wybuch koronawirusa, jak i późniejsze rozprzestrzenianie się plotek i miejskich mitów, czy jest jakaś znana korzyść z marihuany w związku z potencjalną epidemią?
Odpowiedź:

Niestety, ale odpowiedź brzmi nie. Pomimo powszechnego zapotrzebowania na odpowiedzi i środki zaradcze przeciwko legalnie nagłośnionym zagrożeniom dla zdrowia podczas sezonu grypy lub nowo odkrytego koronawirusa z Wuhan, na chwilę obecną nie wiadomo jaką rolę w tej epidemii może odgrywać marihuana.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) w zeszłym miesiącu rozprawiła się z gigantem, firmą sprzedającą żele antybakteryjne Purell za bezpodstawne twierdzenia, że ich produkty zapobiegają rozprzestrzenianiu się wirusów lub pomagają je powstrzymać. FDA również niedawno ostrzegła przed plotkami na temat cannabis, oraz kannabidiolu sprzedawanych jako leki, suplementy diety i dodatki do żywności, kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry, które zapobiegać mogą rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jeśli chodzi o koronawirusa, pierwszą rzeczą, którą należy rozpoznać, jest różnica między bakteriami i wirusami: podczas gdy bakterie są jednokomórkowymi mikroorganizmami, które mogą się rozwijać w szerokim zakresie środowisk, wirusy są jeszcze mniejsze i wymagają żywych gospodarzy (tj. Ludzi, roślin lub zwierząt), aby móc się rozmnażać i przetrwać.

W tym sezonie grypowym w Stanach Zjednoczonych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) donosi, że na grypę zachorowało około 19 milionów Amerykanów, 140,000 osób zostało hospitalizowanych, zanotowano 10,000 zgonów.
Dla porównania, według aktualizacji CDC z 3 lutego, w USA stwierdzono 11 potwierdzonych przypadków koronawirusa, a co najmniej 293 osoby zostały poddane dalszym badaniom.

Niestety, istnieje niewiele dowodów sugerujących, że maski w stylu chirurgicznym zapobiegają wirusom lub bakteriom znajdujący się w powietrzu – głównie ze względu na to, że maski są zbyt luźne, nie posiadają filtra powietrza, oraz pozostawiają odsłonięte oczy).

Mimo, iż istnieje możliwość, że przemysł konopi przemysłowych mógłby ostatecznie pomóc w zapewnieniu różnych zastosowań biomedycznych, wartych przyszłej analizy, rozwiązania te nie będą od razu dostępne; i nawet ci, którzy spieszą się z produkcją szczepionki nie mają gwarancji, że uda im się to zrobić przed końcem obecnego wybuchu epidemii (trzeci od epidemii SARS w latach 2002-2003).

Tymczasem urzędnicy ds. Zdrowia mówią, że najskuteczniejszym sposobem uniknięcia zarażenia wirusami jest zakrywanie ust podczas kaszlania lub kichania, regularne mycie rąk ciepłą wodą z mydłem, unikanie dotykania oczu lub nosa, a także utrzymywanie odpowiedniego i zdrowego stylu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.