Podstawowe Metody Uprawy Marihuany Indoor

Uprawa marihuany w domu może być prosta, jeśli znasz podstawy. Aby skutecznie uprawiać marihuanę indoor, koniecznie musisz wykonać poniższe kroki.

Krok 1: Specjalne pomieszczenie lub miejsce do uprawy marihuany.

Po pierwsze i najważniejsze, musisz posiadać odpowiedni teren dla rośliny. Dobrą wiadomością jest to, że może to być wszystko: szafa, szafka, namiot lub wolny pokój w twoim domu. Ważne jest, aby dostosować rośliny i sprzęt do miejsca. W swoim początkowym projekcie sadzenia zacznij od tych podstaw:

• Wybierz mniejsze rośliny, ponieważ ich konfiguracja będzie tańsza
• Zacznij od kilku roślin, aby ułatwić sobie ich monitorowanie
• Powinno być wystarczająco dużo miejsca na jedną roślinę, ponieważ rośliny mogą podwoić (lub potroić) wielkość podczas kwitnienia
• Upewnij się, że pokój można łatwo zdezynfekować
• Przestrzeń powinna być chłodna i sucha z dostępem do świeżego powietrza.

Kluczowe znaczenie ma również dyskrecja, jeśli chcesz ukryć rośliny przed wścibskimi sąsiadami.

Krok 2: Światło dobrej jakości.

Światło może wpływać na jakość i ilość cannabis, więc przygotuj najlepsze oświetlenie, jakie można kupić za wybrany budżet. Oto najlepsze wybory:

• Lampy wyładowcze o dużej intensywności (HID): są standardem branżowym, ponieważ łączą w sobie wartość, wydajność i wydajność. Kosztują więcej niż świetlówki, ale dają więcej światła na zużytą jednostkę elektryczną.
• Fluorescencyjne: te lampy do uprawy są idealne dla hodowców hobbystów ze względu na ich niski koszt i nie wymagają dodatkowego systemu chłodzenia, w przeciwieństwie do konfiguracji HID.
•Dioda elektroluminescencyjna (LED): Są droższe niż HID, ale działają znacznie dłużej i nie zużywają tak dużo energii elektrycznej. Nie wytwarzają również zbyt dużo ciepła i są zaprojektowane tak, aby generować więcej światła, co może prowadzić do większych i lepszych plonów.

Rośliny marihuany potrzebują dużo światła, więc chcesz zainwestować w dobry sprzęt, aby zebrać jak największe plony.

Krok 3: Świeże powietrze.

Marihuana potrzebuje świeżego powietrza, aby mogła prawidłowo rosnąć. Musisz zapewnić miejsce do uprawy, które jest dobrze wentylowane; w przeciwnym razie możesz sprowadzić owady,które mogą zmniejszyć twoje plony. Powietrze powinno krążyć w pomieszczeniu przez otwór wentylacyjny lub okno. Możesz użyć filtra węglowego, który pomoże usunąć wyraźny zapach, aby inne osoby go nie wyczuły.

Krok 4: Wybierz odpowiednie nasiona.

Jeśli jesteś początkującym, najlepszym sposobem na rozpoczęcie uprawy jest od nasion. Nasiona mają wyższy wskaźnik kiełkowania w porównaniu do sklonowanych roślin (85% vs. 50%). Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru materiału siewnego:

• Unikaj nasion bladych, zielonych, miękkich lub uszkodzonych.
• Szukaj nasion o twardej zewnętrznej skorupce: brązowych, jasnobrązowych lub czarnych nakrapianych (zazwyczaj sativa) lub ciemniejszych nasionach z tygrysimi paskami (zazwyczaj Indica).
• Zacznij od jak największej liczby nasion, o ile zmieszczą się w Twoim pomieszczeniu do uprawy. W miarę możliwości używaj nasion feminizowanych, co oznacza, że ​​wyhodujesz rośliny żeńskie.

Podsumowanie

Dzięki tym kilku krokom, marihuana będzie się dobrze rozwijać, wraz z odpowiednią temperaturą pokojową i składnikami odżywczymi. Regularnie podlewaj rośliny i upewnij się, że utrzymuje poziom pH, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.