Kannabinoidy Skutecznym Leczeniem Raka Trzustki

Według nowego badania, kannabinoidy mogą być nowym, skutecznym leczeniem raka trzustki.

Badanie zatytułowane „Potential Use of Cannabinoids for the Treatment of Pancreatic Cancer” zostało opublikowane przez Journal of Pancreatic Cancer oraz Narodowy Instytut Zdrowia.

„Ekstrakty kannabinoidów mogą mieć właściwości przeciwnowotworowe, a to może poprawić wyniki w przypadku leczenia raka” – tak zaczyna się streszczenie badania. „Celem tego przeglądu jest określenie potencjalnej użyteczności kannabinoidów w leczeniu raka trzustki”.

Na potrzeby badania,

„Przeprowadzono przegląd literatury dotyczący biologicznych skutków kannabinoidów w leczeniu raka, ze szczególnym uwzględnieniem raka trzustki. Zidentyfikowano badania in vitro i in vivo, w których badano wpływ kannabinoidów na raka trzustki i oceniono potencjalne mechanizmy działania”.

Według naukowców,

„Receptory kannabinolu zostały zidentyfikowane w raku trzustki w kilku badaniach wykazujących działanie antyproliferacyjne i proapoptotyczne in vitro. Głównymi substancjami czynnymi występującymi w roślinach cannabis są kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC).”

Efekty te są „głównie pośredniczone przez, ale nie wyłącznie, szlaki receptora kannabinoidowego-1, receptora kannabinoidowego-2 i receptora sprzężonego z białkiem G 55”.

Badania in vitro konsekwentnie wykazały działanie hamujące wzrost guza dzięki CBD, THC i syntetycznymi pochodnymi.

„Efekty leczenia synergistycznego wykazano w dwóch badaniach z połączeniem CBD/ syntetycznych ligandów receptora kannabinoidowego i chemioterapii w heteroprzeszczepach i zmodyfikowanych genetycznie spontanicznych modelach raka trzustki”, zauważa badanie. „Nie przeprowadzono jednak dotychczas żadnych badań klinicznych wykazujących korzyści w leczeniu pacjentów z rakiem trzustki za pomocą terapii cannabis”.

Badanie kończy się stwierdzeniem, że „Kannabinoidy mogą być skutecznym dodatkiem do leczenia raka trzustki.

Brakuje jednak danych na temat skuteczności przeciwnowotworowej różnych formulacji kannabinoidów, dawkowania terapeutycznego, dokładnego sposobu działania i badań klinicznych.”

Pełne badanie, opublikowane przez naukowców z University of Melbourne w Australii, można znaleźć na stronie uniwersytetu.

Według badania, u prawie 3000 osób stwierdzono, iż marihuana wydaje się być bezpiecznym, skutecznym i dobrze tolerowanym środkiem paliatywnym w leczeniu raka.

Badanie zostało opublikowane w European Journal of Internal Medicine oraz w internecie przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia. Badanie przeprowadzone na 902 pacjentach kończy się stwierdzeniem, że „marihuana jako paliatywne leczenie pacjentów z rakiem wydaje się być dobrze tolerowaną, skuteczną i bezpieczną opcją pomagającą pacjentom radzić sobie z objawami związanymi z nowotworami”.

To badanie oraz jego streszczenie można znaleźć na stronie amerykańskiego NIZ.

Badanie opublikowane we wrześniu zeszłego roku wykazało, że konopie indyjskie są przydatne w leczeniu innego rodzaju raka. Badanie kończy się podsumowaniem;

„Ta terapia zapewnia nowe możliwości leczenia TNBC [potrójnie ujemnego raka piersi] z wysoką skutecznością. Ponadto, badanie to dostarcza nowych dowodów na potencjał terapeutyczny agonistów CB2R w leczeniu raka.”

Odrębne badanie opublikowane w tym samym miesiącu wykazało, że kannabinoidy mogą stanowić potencjalną opcję leczenia raka prostaty. Badanie, opublikowane przez czasopismo The Prostate, kończy się stwierdzeniem, że „Poniższe badanie dostarcza dowodów na poparcie stosowania WIN jako nowego leku na raka prostaty”.

Nauka idzie do przodu, i jesteśmy z tego powodu naprawdę zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CannApteka.pl - medyczna marihuana, olej CBD, THC, informacje.